Co robić w przypadku zwyrodnienia stawów?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Stawy są mobilnymi częściami układu ruchu, które mają na celu amortyzację. Ich uszkodzenie może powodować poważne problemy z poruszaniem się. Jedną z najczęstszych chorób, która je dotyka to zwyrodnienie, czyli znaczne zmniejszenie ilości chrząstki. Zaczynają one wtedy ocierać się o siebie, co wywołuje ból i problemy z poruszaniem.

Jak skutecznie leczyć zwyrodnienie?

W przypadku wystąpienia zwyrodnienia stawów konieczna jest wizyta u specjalisty, który zaleci odpowiedni tryb leczenia. W zależności od stopnia rozwoju choroby, w terapii stosuje się różnego rodzaju środki przeciwbólowe w postaci tabletek lub maści. W najgorszych przypadkach konieczna jest operacja polegająca na usunięciu chorego stawu i zamienieniu go na protezę, co pomaga przywrócić pełną sprawność pacjentowi.

Można także wykorzystać innowacyjną metodę leczenia zwyrodnienia polegającą na wstrzyknięciu chorej osobie jego własnych namnożonych i skoncentrowanych białek przeciwzapalnych. Wytwarza się je z wcześniej pobranej krwi, poddanej odpowiedniej obróbce. Do organizmu pacjenta nie wprowadza się poza tym żadnych obcych substancji. Dzięki zastosowaniu tej metody proces zapalny zostaje spowolniony lub całkowicie zatrzymany. Wstrzyknięte białka bezpośrednio oddziałują na miejsce bólu i zmniejsza jego intensywność i częstotliwość. Terapia ta stosowana jest już od wielu lat w wybranych licencjonowanych ośrodkach i cieszy się dużą popularnością. Jeśli chcemy dowiedzieć się więcej na jej temat, więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej: http://orthokine.pl/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*