Jak dbać o swoją skórę po czterdziestce?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Ciało po czterdziestym roku życia wymaga specjalnej pielęgnacji. Na twarzy zaczynają się bowiem pojawiać zmarszczki, a skóra staje się zdecydowanie mniej jędrna. Warto więc poznać skuteczne sposoby na to, aby cieszyć się zdrową i piękną cerą przez długi czas.

Skuteczne sposoby na dbanie o dojrzałą skórę

Swoją kosmetyczkę trzeba przede wszystkim uzupełnić o kosmetyki przeznaczone do pielęgnacji cery dojrzałej. Warto postawić na takie, które zawierają witaminę A. Dociera ona do głębszych partii skóry i wspomaga procesy regeneracji. Dzięki temu uda się zmniejszyć widoczność zmarszczek. Składnikami, jakie powinny znaleźć się w takich kosmetykach jest także witamina C i E.

Na noc warto stosować produkty o działaniu nawilżającym, które uzupełnią kwas hialuronowy odpowiedzialny za prawidłowe nawodnienie skóry. Dobrym pomysłem jest także zaopatrzenie się w odżywcze serum, które wzmocni działanie kosmetyków i pomoże dotrzeć cennym składnikom w głębsze partie skóry.

Osoby po czterdziestce mogą także korzystać z zabiegów medycyny estetycznej, które pomogą skutecznie odmłodzić i wygładzić cerę. Jednym z nich jest stosowanie na twarz osocza bogatopłytkowego. Jest ono pobierane z krwi pacjenta, a następnie stosowane na skórze. Taki zabieg przywraca jędrność oraz odpowiedni koloryt, a także skutecznie wygładza. Jeśli chcemy poddać się tego rodzaju zabiegowi, konieczne jest znalezienie profesjonalnego gabinetu, który oferuje osocze bogatopłytkowe Kraków to jedno z miast, w którym takie funkcjonują.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*