Co oferują wypożyczalnie sprzętu rehabilitacyjnego?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Po leczeniu szpitalnym urazu, aby osiągnąć pełną sprawność, potrzebna jest rehabilitacja i w związku z nią należy nabyć odpowiedni sprzęt. Dla wielu osób zakup takiego sprzętu jest zbyt dużym wydatkiem. W takim przypadku z pomocą przychodzą wypożyczalnie sprzętu rehabilitacyjnego, oferujące szeroką gamę produktów przeznaczonych do rehabilitacji, które po podpisaniu umowy możemy wypożyczyć.

Wysokiej jakości sprzęt w domu pacjenta

Mogłoby wydawać się, że dobry sprzęt do rehabilitacji znajduje się tylko w szpitalu i nie ma możliwości zapewnienia podobnych warunków w domu. Jednak dzięki wypożyczalniom sprzętu rehabilitacyjnego jest to możliwe. Oferują one produkty wysokiej jakości, nie odbiegające od tych, które znajdują się w specjalistycznych placówkach.

Istnieje szeroki zasób funkcjonalnych i łatwych w użyciu sprzętów, które możemy wypożyczyć. Wśród nich znajdują się między innymi: aparaty CPAP, balkoniki i kule, koncentratory tlenu, podnośniki, schodołazy i szyny CPM.

Oprócz sprzętu, potrzebnego do czasowej rehabilitacji, niekiedy pacjent potrzebuje produktu na dłuższy okres czasu np. łóżka. Musi być to jednak łóżko specjalnie dostosowane do osoby niepełnosprawnej. Taki sprzęt ma w swojej ofercie wypożyczalnia łóżek rehabilitacyjnych.

Jednym z najczęściej wypożyczanych modeli jest Burmeier Dali Low entry. Przeznaczony jest dla osób niepełnosprawnych potrzebujących długoterminowej opieki. Jest to zaawansowane technologicznie urządzenie, spełniające wszelkie potrzeby pacjenta.

To czterosegmentowe łoże sterowane jest za pomocą pilota i dzięki funkcji antytrendelenburga możliwa jest połpionizacja pacjenta, co zapobiega przykurczom mięśni. Łóżko wykonane jest z drewna i metalu, dzięki czemu jest bardzo trwałe. Jego maksymalne obciążenie to 175kg.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*