Zanim w domu zamieszka dorosły kot – przydatne wyposażenie

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pojawienie się w domu nowego członka rodziny w postaci puchatego czworonoga to ważne wydarzenie. Kot to przede wszystkim obowiązek, do którego musimy się dobrze przygotować. Niezależnie od tego, skąd nasz nowy przyjaciel pochodzi, dobrze jest wypytać poprzedniego opiekuna o zwyczaje zwierzaka, by kupić np. drapak, którego wcześniej lubił używać. Pamiętajmy, że dla dorosłego mruczka jest to ogromna zmiana, dlatego powinniśmy zrobić wszystko, by ułatwić mu pierwsze dni w nowym otoczeniu. Przydadzą się miseczki na wodę, legowisko oraz różnego rodzaju atrakcje jak np. kładki i mostek dla kota. Wszelkiego rodzaju piłeczki, piórka, jak również ulubiona karma także pozwolą łagodniej znieść rewolucję w życiu puchatej kulki.

Najlepsze akcesoria dla kota

Koty chodzą własnymi drogami i nie zawsze mają ochotę na pieszczoty, za to każdy mruczek uwielbia z ukrycia obserwować otoczenie. W takim przypadku sprawdzi się legowisko, które będziemy mogli zawiesić na ścianie. Tego typu modele drewniane znajdziemy np. na https://verticat.pl/kategoria-produktu/legowiska/. Takie rozwiązanie da naszemu pupilowi bezpieczną kryjówkę, a jeśli kilka takich legowisk połączymy systemem półek, stworzymy zwierzakowi doskonałe miejsce do zabawy.

Nie możemy zapomnieć też o kuwecie. Ze względu na nieprzyjemne zapachy, najlepszym wyborem będą wersje w postaci budek. Woń kociego moczu dodatkowo ograniczyć możemy specjalnymi granulatami. Chcąc uchronić nasze meble przed ostrymi pazurkami, dobrym pomysłem jest także wyposażenie się w drapak ze sznurków, na którym nasz kot będzie mógł wyładować nadmiar energii.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*