Jak zorganizować udane wesele?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, jest określenie, jakiego rodzaju wesela chcesz. Czy starasz się trzymać koszty w dole, czy jesteś skłonny wydać więcej na niektóre elementy? Czy chcesz małą, intymną ceremonię lub coś większego i bardziej krzykliwego?

Goście

Kiedy już zdecydujecie się na rodzaj wesela, jaki chcecie, nadszedł czas, aby dowiedzieć się, kto zostanie zaproszony. Jeśli rodzice pomagają zapłacić za imprezę, mogą mieć pewne pomysły na to, kto powinien zostać zaproszony. Możecie również rozważyć osoby, które pomogły w innych aspektach planowania imprezy (takich jak cateringi czy kwiaciarnie).

Jeśli żadna ze stron rodziny nie ma zbyt wiele pieniędzy, ale chcą pomóc w jakimś aspekcie planowania, zasugeruj, że mogą przyczynić się do tego w sposób, który nie wymaga od nich wydawania gotówki. Na przykład, zamiast prosić kogoś o pieniądze na podróż poślubną, spytaj go, czy może polecić jakieś dobre miejsca na tanie podróże zagraniczne – a następnie skorzystaj z tych rekomendacji!

Muzyka

Muzyka jest ważną częścią każdego wesela. To właśnie ona nadaje nastrój, to ona sprawia, że ludzie są na parkiecie i może sprawić, że przyjęcie będzie udane. Jeśli masz ograniczony budżet, rozważ poproszenie przyjaciół o DJ-a zamiast zatrudniania jednego – lub przynajmniej poproś ich o pomoc w kosztach wynajmu sprzętu. Możesz również zapytać swój zespół, czy obniży swoją opłatę w zamian za darmowe drinki (lub po prostu trochę dodatkowej gotówki). Wejdź na stronę https://terazlive.pl/zespol-muzyczny/na-wesele/ żeby wynająć zespół na wesele.

Jedzenie

Jedzenie to jedna z najważniejszych rzeczy na weselu. W końcu musicie nakarmić swoich gości! Jeśli macie ograniczony budżet, rozważcie zmniejszenie ilości serwowanego jedzenia – lub poproście firmę cateringową o mniejsze porcje. Możesz również poprosić swoich gości o przyniesienie własnego jedzenia, jeśli chcą mieć więcej opcji niż tylko to, co jest serwowane (chociaż to może nie być opcja dla wszystkich).

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*