Zabawki dla dziewczynki – z nimi poczuje się jak prawdziwa mama

Zabawki dla dziewczynki – z nimi poczuje się jak prawdziwa mama

Nao Triponez/pexels.com

Hobby & relaks i wypoczynek
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dzieci uwielbiają naśladować dorosłych i wcielać się w ich role. Chłopcy najchętniej wybierają zabawy w strażaków, policjantów czy mechaników samochodowych. Dziewczynki marzą, by zostać fryzjerkami, lekarkami albo po prostu… mamami. A co robi w domu mama? Sprząta, pierze, gotuje i opiekuje się dziećmi. Przekłada się to na ogromną popularność zabawek, które umożliwiają dzieciom naśladowanie prostych, domowych czynności. Może to być drewniana kuchnia z kompletem garnków i zestawem produktów spożywczych, kolorowy odkurzacz na baterie czy wózek dla lalek spacerówka.

Być jak mama

Jakie zabawki kupić dla dziewczynki, która uwielbia popularną „zabawę w dom”? Podstawa to lalka, którą będzie można karmić, kąpać i ubierać. Świetnie sprawdzi się lalka bobas hiszpańska, która jest niezwykle realistycznie wykonana i przypomina prawdziwe niemowlę. Warto też kupić wspomniany wcześniej wózek, który umożliwi odbywanie długich spacerów, zarówno po domu, jak i na dworze. Do tego oczywiście komplet ubranek na różną pogodę oraz zestaw akcesoriów do karmienia, czyli butelki, smoczki i łyżeczki.

Im dzieci są starsze, tym scenariusze zabawy stają się bardziej rozbudowane i niezbędne stają się kolejne akcesoria, jak np. nocnik, wanienka do kąpieli czy łóżeczko. Taki zestaw nie tylko zapewni każdej dziewczynce długie godziny atrakcyjnej zabawy, ale również sprawi, że poczuje się ona jak prawdziwa mama.

Naśladowanie dorosłych nie tylko świetnie poszerza wyobraźnię dzieci, ale również wpływa na ich rozwój emocjonalny i społeczny. Pozwala również zrozumieć czynności wykonywane codziennie przez dorosłych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*