Okulary – jak dobrać te stylowe?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Okulary korekcyjne już od wielu lat nie są postrzegane jedynie w kategoriach smutnej konieczności. Obecnie bowiem uznaje się je za jeden z najbardziej modnych dodatków do stylizacji – do tego stopnia, że wiele osób bez wady wzroku decyduje się na noszenie tzw. zerówek. Na rynku są dostępne modele zróżnicowane pod względem kształtu, kolorystyki oraz materiału wykonania. Mnóstwo ciekawych egzemplarzy posiada w swojej ofercie m.in. ten wirtualny salon optyczny: https://www.opticdesign.pl/

Skutecznie wyróżnij się w tłumie

Istnieje kilka różnych rodzajów opraw okularowych, które są niezwykle modne i uznawane za wyjątkowo stylowe. Ogromną popularnością nadal cieszą się modele duże i masywne (tzw. nerdówki) – posiadają one bardzo zdecydowany charakter i przez to są dominującym elementem na twarzy. Alternatywę dla osób lubiących nieco bardziej stonowaną estetykę stanowią wersje w cienkiej ramce, które są wyraźnie lżejsze, w tym również optycznie. Dla ludzi pragnących wyróżnić się w tłumie polecane są też klasyczne pilotki w kolorach pastelowych (ze srebrnymi lub złotymi detalami), a także oprawy w kształcie kocich oczu.

Elegancję z oryginalnością łączą w sobie natomiast modele okrągłe, doskonale nawiązujące do konstrukcji cieszących się dużą popularnością zwłaszcza w latach 60. oraz 70. Ich niewątpliwą zaletą jest uniwersalność, ponieważ pasują do różnorodnych kształtów twarzy. Inne modne okulary korekcyjne to np. egzemplarze z podwójnym mostkiem (tzw. belką), wzorowane na tradycyjnych awiatorach, a ponadto oprawki całkowicie transparentne, odznaczające się lekką formą i dodające spojrzeniu wyrazu. Jeśli chodzi o materiały, to warto postawić na chodny metal, ciepły i przyjemny w dotyku acetat oraz naturalne drewno. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*