Wyjazd z dużą grupą znajomych – jak zaoszczędzić

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wakacje to czas odpoczynku, pełnego luzu i relaksu oraz okres, w którym główną rolę pełnią wszelkiego rodzaju rozrywki oraz wycieczki. Niektórzy lubią samotne wyprawy w najdziksze rejony kraju czy świata, skłaniające do refleksji, pomagające odreagować stres i ciągły pęd mijających miesięcy. Jednak większość ludzi preferuje wakacje w parach lub zbierając całą grupę znajomych. I to właśnie ostatni typ wakacji może uchodzić za najbardziej ekonomiczny, pozwalający zaoszczędzić jak najwięcej pieniędzy.

Jak oszczędzać jadąc z ekipą przyjaciół?

Obszarem, w którym przede wszystkim można i warto zaoszczędzić, jest wspólna podróż własnym lub wypożyczonym środkiem transportu. Aby tego dokonać i mieć możliwość zabrania całej swojej grupy znajomych jest podróż busem. Nie każdy jednak posiada taki typ pojazdu, większość kierowców inwestuje raczej w samochody osobowe, dlatego też dobrym rozwiązaniem będzie skorzystanie z opcji jaką jest wypożyczalnia busów Toruń. Wynajem busa to najlepszy sposób, żeby koszty transportu zostały podzielone po równo na osoby uczestniczące w wyjeździe. Wówczas każdy płaci określoną część za koszty wypożyczenia oraz paliwo, które zostanie wykorzystane. Jest to sposób idealny nie tylko dla młodych osób, ale i starszych – na przykład rodzin z dziećmi.

Kolejna metoda oszczędności podczas wakacji to wynajem większego lokum na dłuższy czas, co na pewno zmniejszy koszty związane z noclegami. Sprytny sposób na oszczędzanie to także stworzenie puli wspólnych pieniędzy na kupowanie i przygotowywanie posiłków. Oczywiście ma on rację bytu, gdy w miejscu noclegu znajduje się kuchnia bądź aneks kuchenny. Wspólne gotowanie wyeliminuje niepotrzebne dublowanie kosztów, które pojawiłyby się, gdyby każdy gotował sam i na pewno zapewni większą dawkę odpoczynku, gdy współtowarzysze podróży będą wymieniać się przy kuchni.

Tekst powstał we współpracy z FINSERV.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*