Jakie wymogi należy spełnić, aby wjechać na teren Białorusi?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Przez wiele lat problemy z uzyskaniem wizy na Białoruś sprawiały, że nie podróżowaliśmy zbyt często. Obecnie dostanie się na teren tego kraju w celach turystycznych, jest znacznie łatwiejsze. Jakie wymogi należy zatem spełniać? Tego dowiesz się, czytając poniższy artykuł.

Co jest potrzebne do wjazdu na Białoruś?

Do wjechania na teren Białorusi potrzebne nam są wyłącznie trzy rzeczy. Jedną z nich jest aktualny paszport, drugą-  ubezpieczenie zdrowotne, ważne na terenie kraju, ostatnią zaś specjalne zezwolenie turystyczne. Uzyskuje się je wtedy, kiedy nasz wyjazd odbywa się wyłącznie w celach turystycznych i nie trwa dłużej niż 10 dni. Wydawane jest ono przez wiele podmiotów na rynku, a cena waha się od 40 do 50 złotych. Decydując się na skorzystanie z usług jednej z firm, dostępnej pod adresem https://wizacenter.pl/wizy/bialorus/, mamy duże szanse na uzyskanie zezwolenia w dość krótkim czasie.

Jak już wspominaliśmy, oprócz zezwolenia konieczne jest posiadanie paszportu oraz ubezpieczenia. Paszport powinien być ważny przez minimum trzy miesiące od daty zakończenia terminu ważności zezwolenia na wjazd na Białoruś. Ważne jest także to, by posiadał co najmniej dwie czyste strony. Konieczna jest także aktualne fotografia, wykonana maksymalnie pół roku przed złożeniem wniosku. Powinna spełniać ona szereg wymagań, takich jak m.in.: odpowiednie wymiary (3 × 4 cm), twarz z zamkniętymi ustami, zwrócona prosto, a także bez nakrycia głowy. Ważne jest także to by, by zdjęcie było kolorowe i wykonane na jasnym tle.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*