W jaki sposób zamontować szambo na swojej posesji?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Każda posesja, która nie ma możliwości podłączenia jej do zbiorczej kanalizacji musi posiadać szambo. Jest to specjalny zbiornik, który służy do gromadzenia nieczystości i musi być regularnie opróżniany. Najbardziej popularne są te wykonane z najwyższej jakości betonu, które można zamówić np. na stronie https://szambamamut.pl/. Dostępne zbiorniki mają różną pojemność, w zależności od wielkości gospodarstwa domowego.

Sposoby na budowę szamba

Pierwszym sposobem na budowę szamba na posesji jest montaż gotowego zbiornika. Trzeba przygotować odpowiedniej głębokości wykop, w którym za pomocą dźwigu umieszcza się pojemnik. Na jego powierzchnię trzeba przymocować płytę zabezpieczającą. Ogromną zaletą takiego rozwiązania jest to, że zbiorniki betonowe są bardzo solidne oraz wytrzymałe. Dzięki swojej wadze nie ma konieczności kotwiczenia ich do powierzchni. Po przykryciu go warstwą ziemi bez problemu można po nim jeździć samochodami.

Innym rodzajem szamba betonowego jest to budowane z kręgów. Obecnie jest niestety coraz mniej popularne ze względu na to, że często występują kłopoty z jego szczelnością. Często wybierane jest dlatego, że kręgi są stosunkowo niedrogie i łatwe w transporcie. Nie ma także konieczności przygotowywania głębokiego wykopu.

Ostatnim sposobem jest betonowanie szamba na miejscu. Przygotowany wcześniej wykop zalewa się betonem, dlatego może on mieć dowolny kształt oraz wymiar. Taki zbiornik jest również szczelny oraz bardzo odporny na uszkodzenia. Nie ma potrzeby mocowania go do gruntu ani zabezpieczania przed działaniem wód gruntowych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*