Z jakiego materiału powinno być wykonane legowisko dla psa?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Istnieje wiele różnych materiałów na legowisko dla psa. Każdy z nich ma swoje zalety i wady, więc ważne jest, aby rozważyć, który z nich jest najlepszy dla Twojego psa. 

Ważny jest materiał, z którego wykonane jest legowisko dla psa. Powinien być trwały, wygodny i niealergizujący. Na przykład, jeśli masz psa z alergią, będziesz chciał trzymać się z dala od materiałów takich jak bawełna i wełna. Oto spojrzenie na niektóre z powszechnych materiałów stosowanych w łóżkach dla psów:

Bawełna lub tkanina 

Bawełna lub tkanina może być prana w pralce (może być konieczne ręczne pranie niektórych). Jest to dobre, jeśli chcesz niedrogiego łóżka, które może być używane przez psa na zewnątrz. Minusem jest to, że tego typu łóżka mają tendencję do szybkiego spłaszczania się i utraty kształtu. Nie są one również bardzo trwałe.

Pianka z pamięcią

Pianka pamięciowa jest na tyle gęsta, że zachowuje swój kształt nawet wtedy, gdy pies na niej leży. Utrzymuje również chłód, co może być miłe w ciepłym klimacie. Pianka pamięciowa nie jest wodoodporna, więc jeśli twój zwierzak ma wypadek podczas snu na tym rodzaju łóżka, będziesz musiał posprzątać bałagan samodzielnie zamiast po prostu wrzucić całą rzecz do pralki, jak można z innymi rodzajami łóżek. Pianka Memory ma również tendencję do zatrzymywania zapachów i pogarszania ich z czasem – oznacza to, że będziesz musiał ją regularnie prać lub wymienić.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*