Jak zabezpieczyć się finansowo w przypadku zalania?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Ubezpieczenia domów i mieszkań mają charakter dobrowolny, dlatego nie wszyscy decydują się na ich wykupienie. To poważny błąd, ponieważ dobra polisa stanowi istotne zabezpieczenie finansowe w przypadku różnych zdarzeń losowych, takich jak pożar, czy zalanie. Koszty zawarcia ubezpieczenia są zdecydowanie niższe od straty, którą można ponieść.

Dobre ubezpieczenie mieszkania lub domu

W związku z tym, że polisy majątkowe są dobrowolne, warunki i zakres ubezpieczenia może być różny w zależności od firmy ubezpieczeniowej. Najlepszym rozwiązaniem jest wykupienie polisy all risk, która zabezpiecza przed wszystkimi potencjalnymi zagrożeniami. Do najczęściej występujących zdarzeń w mieszkaniu lub domu zaliczyć należy zalanie. Dochodzi do niego zwykle w wyniku awarii pralki lub zmywarki, uszkodzenia wężyka doprowadzającego wodę lub zatkania odpływu zlewozmywaka. Woda potrafi wyrządzić poważne szkody, zalewając podłogi, meble, czy też urządzenia elektryczne. Wykupując polisę, można uzyskać odszkodowanie za zniszczone mienie.

Odpowiedzialność cywilna w życiu prywatnym

Co istotne, zalane mieszkanie w budynku wielorodzinnym może wyrządzić również szkody u sąsiada. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, osobie poszkodowanej należy się odszkodowanie z tytułu zniszczonego mienia. Pieniądze powinien wypłacić sprawca, chyba że posiada polisę obejmującą odpowiedzialność cywilną w życiu prywatnym. Ubezpieczenia zawierające takie ryzyko dostępne są m.in. na stronie https://wygodnie.pl/ubezpieczenie-domu/kalkulator. Polisa z wykupionym OC w życiu prywatnym stanowi skuteczne zabezpieczenie finansowe w przypadku wystąpienia zalania lub innego zdarzenia losowego.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*