Kiedy warto skorzystać z usług profesjonalnego zakładu tokarskiego?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W codziennym życiu rzadko zdarza się korzystać z profesjonalnych usług tokarskich, ale w pośredni sposób każdy mógł mieć z tym kiedyś do czynienia, nawet o tym nie wiedząc.

Na czym polega toczenie?

Toczenie to jedna z metod obróbki skrawaniem. Obrabiany przedmiot mocuje się w specjalnym uchwycie lub kłach, wprawia w ruch obrotowy, a poruszający się wzdłuż osi poziomej nóż tokarski usuwa nadmiar materiału. Tokarka wyposażona jest także w wiertło i nóż do gwintowania, które pozwalają obrabiać przedmiot od środka. Nowoczesne tokarki CNC są sterowane numerycznie, a graficzny interfejs pozwala z niespotykaną wcześniej precyzją śledzić proces obróbki, dokonywać modyfikacji, a także zapamiętać raz wykonany kształt i wykorzystać do produkcji seryjnej.

Kto korzysta z usług tokarskich?

Tokarki szybko i precyzyjnie wykonują z różnych metali przedmioty mające oś obrotu, czyli np. w kształcie walca, stożka lub kuli skrawając je zarówno na zewnątrz, jak i od środka. Można w ten sposób wykonywać na indywidualne zamówienie wałki, tuleje, sworznie, gwintowane pierścienie, kopiować zużyte elementy maszyn, korygować kształt istniejących albo wytwarzać części prototypowe. Z usług tokarskich najczęściej korzystają zakłady motoryzacyjne, budowlane, produkujące i naprawiające sprzęt medyczny, RTV i AGD. Pragnąc dorobić trudno dostępną na rynku część maszyny, zwłaszcza gdy w grę wchodzi dokładność, skomplikowany kształt, twardy materiał albo duży rozmiar, warto skorzystać z usług renomowanych firm, takich jak np. bydgoski Gozbet, w którym nowoczesne maszyny i doświadczenie pracowników gwarantują rzetelne wykonanie. Szczegółową ofertę zobaczyć można na stronie internetowej http://gozbet.pl.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*