Jak przesyłać zdjęcia i inne pliki bez użycia kabla?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Prawdopodobnie w życiu większości ludzi kiedyś zaistniała potrzeba przesłania zdjęć lub plików z jednego urządzenia opartego na systemie Android, Windows czy iOS na drugie. Każdemu może przytrafić się sytuacja, w której spędzając czas z rodziną w domu, chcemy pokazać jej członkom wykonane przez nas zdjęcia lub pliki wideo. Lepszy efekt osiągniemy przesyłając je z telefonu lub laptopa na telewizor zamiast zmuszania naszych bliskich do wytężania wzroku poprzez wpatrywanie się w mały ekran. Jakie istnieją sposoby na transfer danych między urządzeniami?

Przesyłanie plików i zdjęć za pomocą kabla.

Prostym, ale często niewygodnym rozwiązaniem jest podłączenie laptopa, tabletu lub telefonu do innego urządzenia za pomocą kabla. Korzystanie z tego sposobu odbywa się sprawnie. Posiada on jednak kilka wad. Przewód ma ograniczoną długość, co zmusza nas do trzymania urządzeń uczestniczących w przesyle danych blisko siebie. Kłopotem mogą się także okazać różniące się systemy urządzeń.

Bezprzewodowe przesyłanie danych.

W dzisiejszych czasach technologia jest już rozwinięta do tego stopnia, że istnieje wiele sposobów na transfer danych bez użycia przewodu. Może nam do tego posłużyć np. hdmi transmitter. Podłączenie takiego urządzenia do dowolnego odbiornika HDTV umożliwia użytkownikowi przekazywanie do niego sygnału audio, jak i video. Oznacza to mniej więcej tyle, że obraz, jak i dźwięk będzie przesyłany z jednego urządzenia do drugiego. Różniące się oprogramowania nie będą stanowiły problemu, a transmisja danych odbędzie się na odległość.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*