Wzmocnienie łamliwych włosów – kosmetyczny ratunek

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kruche, łamliwe włosy, to spory problem estetyczny. Ich zapuszczenie jest niezwykle trudne, są cienkie i brakuje im objętości. Jeśli należysz do ich posiadaczek, z pewnością szukasz sposobu na wzmocnienie kosmyków i poprawę ich wyglądu. Sprawdź nasze rady i ciesz się gęstymi, mocnymi włosami.

Krok pierwszy – oczyszczanie

Łamliwość włosów jest związana z ich delikatną strukturą, a także niewłaściwą pielęgnacją. Koloryzacja włosów, używanie kosmetyków stylizacyjnych oraz ich prostowanie znacznie osłabia kosmyki, sprawiając że stają się podatne na uszkodzenia mechaniczne. Takie włosy najczęściej mają także tendencję do rozdwajania się, a jedynym ratunkiem może być dla nich zmiana nawyków pielęgnacyjnych. Najlepiej stosować profesjonalne kosmetyki dedykowane właśnie włosom cienkim i łamliwym. Pierwszym krokiem jest oczywiście ich oczyszczenie ze wszelkich zanieczyszczeń. Mycie włosów szamponami fryzjerskimi jest znacznie skuteczniejsze oraz bezpieczniejsze dla słabych kosmyków.

Krok drugi – odżywienie i wzmocnienie

Preparaty profesjonalne posiadają w swoim składzie znacznie większe stężenie składników aktywnych, dlatego jeśli marzysz o tym, żeby na co dzień posiadać włosy tak piękne, jak po wizycie u fryzjera, należy stosować odpowiednie produkty. Po dokładnym oczyszczeniu włosów szamponem, należy oczywiście nałożyć na nie odżywkę. Najlepiej dokładnie ją wmasować i pozostawić chociaż na kilka minut, a po tym czasie spłukać. Końcówki włosów dobrze też zabezpieczyć olejkiem – zapobiegnie to ich łamaniu – a włosy suszyć zawsze chłodnym strumieniem suszarki. Raz w tygodniu powinno się zastosować odżywczą maskę, którą pozostawia się na włosach co najmniej godzinę. A wtedy na pewno szybko zauważysz poprawę kondycji włosów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*