Właściwości nasion konopi

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Tzw. siemię konopne cieszy się coraz większą popularnością. Przede wszystkim dlatego, iż ma ogromnie pozytywny wpływ na zdrowie człowieka. To dzięki zawartości niemal idealnej proporcji kwasów omega-6 do omega-3. Poza tym siemię konopne bogate jest w wiele witamin, składników mineralnych i aminokwasów.

Siemię konopne i jego właściwości

Siemię konopne to nic innego jak nasiona konopi. Jak wspomniano, nasiona te posiadają w składzie idealny stosunek kwasów omega-6 do omega-3. Ma to ogromne znaczenie, ponieważ zbyt duża ilość kwasów omega-6 może powodować stany zapalne. Obecność odpowiedniej ilości obu kwasów omega niweluje to ryzyko. W związku z tym, iż przeciętny Polak spożywa wraz z różnymi pokarmami zdecydowanie za dużo kwasów omega-6 to warto uzupełnić swoją dietę właśnie o nasiona konopne. Dzięki temu zmniejsza się ryzyko zawału serca oraz powstawania zakrzepów. Nasiona konopne skutecznie obniżają także cholesterol. Poza tym zdecydowanie poprawiają stan skóry.

Olej słonecznikowy

Jednak nie tylko siemię konopne ma niezwykle pozytywny wpływ na zdrowie. Warto także wspomnieć o oleju słonecznikowym. Przede wszystkim dlatego, iż posiada on wiele właściwości zdrowotnych oraz odżywczych. Co ważne, jest to produkt w pełni naturalny. Wszystko dzięki metodzie tłoczenia, o której można przeczytać na stronie https://olejarnia-gaja.pl/baza-wiedzy/oleje/slonecznikowy/t%C5%82oczenie-oleju/. Uzupełnienie diety o olej słonecznikowy niezwykle pozytywnie wpływa na samopoczucie, funkcjonowanie organizmu, a także na urodę.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*