Różnice pomiędzy szkieletem stalowym hal o różnych przeznaczeniach

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Każda hala stalowa powinna być wykonana solidnie i trwale, biorąc pod uwagę jej przeznaczenie. Z jakich elementów składa się taka budowla? Istnieje kilka takich części, na których opiera się technologia REMCO. Dzięki niej powstają konstrukcje stalowe Bydgoszcz jest miastem, gdzie można zobaczyć wiele takich realizacji. Każda hala stalowa powstająca w oparciu o tę technologię może się składać z: dachu, ściany, izolacji ścian i dachu, blachy osłonowej wewnętrznej, otworów w ścianach, naświetla dachowego oraz systemu odprowadzania wody z dachu.

W zależności od potrzeb

Pomimo że konstrukcje powstają w oparciu o podobny schemat, mogą się od siebie różnić pod względem projektowanego dachu czy ścian, co wynika z przeznaczenia obiektu użytkowego, jak i sprecyzowanych oczekiwań klienta. Wszystko za sprawą sporej uniwersalności i swobody materiału, dzięki czemu hale można dopasowywać do konkretnych celów. Poszczególne realizacje mogą się zatem znacząco od siebie różnić. W przypadku obiektów sportowych konstrukcja musi być zwykle wyższa ze względu na odbywające się tam zawody lub turnieje, z kolei hale magazynowe czy rolnicze często są niższe, by oszczędzać na ogrzewaniu albo obniżyć ogólne koszty eksploatacyjne.

Szkielet różni się również przez dodatkowe elementy, jakie się w nim znajdują. W halach widowiskowo-sportowych konieczne są okna, natomiast w wielu halach magazynowych są one niewskazane lub ograniczone do ilościowego i rozmiarowego minimum. To również różnicuje projekty, takie jak konstrukcje stalowe Częstochowa jest jednym z miast, które oferują usługi w tym zakresie, mają różne zastosowanie – hale magazynowe, logistyczne czy produkcyjne.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*