Pielęgnacja butów ze skóry

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Od wielu lat niezwykle modne są buty wykonane z różnych odmian naturalnej skóry – przede wszystkim gładkiej (licowej), zamszowej oraz nubukowej. Zaliczamy do nich choćby wizytowe oksfordy i wiedenki, mokasyny, botki jesienne, kozaki zimowe, a nawet miejskie sneakersy. Należy o nie zawsze w odpowiedni sposób dbać, tak aby służyły przez co najmniej kilka lat. Większość niezbędnych kosmetyków i narzędzi przeznaczonych do pielęgnacji obuwia skórzanego kupimy na https://multirenowacja.pl.

Czyszczenie i impregnowanie to podstawa

Buty z naturalnej skóry potrzebują przede wszystkim systematycznego czyszczenia z kurzu, błota i innych powierzchniowych zanieczyszczeń. Zdecydowanie najlepiej nadaje się do tego celu specjalna szczoteczka z miękkim włosiem, ewentualnie mała gąbka. Jeśli natomiast chodzi o wnętrze obuwia, to można z powodzeniem zastosować dedykowany spray antybakteryjny o działaniu dezynfekującym i zapobiegającym powstawaniu brzydkiego zapachu. W przypadku modeli zamszowych zaleca się od czasu do czasu pokrycie powierzchni renowatorem z kolorowym pigmentem.

Drugi pożądany zabieg pielęgnacyjny to impregnacja za pomocą gotowego preparatu, który należy nałożyć na powierzchnię i poczekać, aż całkowicie wyschnie. Skutecznie ochroni on delikatny materiał przed szkodliwym wpływem wilgoci oraz brudu. Oprócz tego trzeba koniecznie pamiętać o wkładaniu do skórzanych butów na czas ich nieużytkowania drewnianego bądź plastikowego prawidła (zapobiegnie deformacji kształtu), a także regularnym kremowaniu powierzchni pastą (dotyczy to jednak wyłącznie skór matowych).

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*