Jakie są cechy drewna konstrukcyjnego?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Drewno konstruowane jest kompozycją włókien drzewnych, spoiw i dodatków. Najpopularniejsze produkty z drewna konstruowanego są wykonane z drewna miękkiego, takiego jak sosna, lub twardego, takiego jak brzoza lub klon. Drewno konstrukcyjne może być używane zamiast drewna litego w wielu zastosowaniach.

Cechy charakterystyczne drewna konstruowanego obejmują:

Niska gęstość

Drewno inżynierskie ma gęstość 16 kilogramów na 2,5 cm sześciennego (pcf) lub mniej. Dla porównania, lite drewno ma gęstość około 50 pcf. Oznacza to, że lżejsze od drewna litego i bardziej odporne na wypaczanie i pękanie, jest drewno konstrukcyjne Poznań jest miejscem, w którym z pewnością je dostaniesz.

Mocniejsze

Drewno konstruowane jest mocniejsze niż lite, ponieważ posiada więcej wiązań klejowych pomiędzy poszczególnymi kawałkami włókien drzewnych w materiale kompozytowym. Te klejowe wiązania powstają w procesie produkcyjnym, kiedy warstwy cienkiego forniru są układane jedna na drugiej i prasowane razem pod wysokim ciśnieniem przez kilka dni w temperaturze pokojowej. Im więcej warstw zastosowano w kanapce, tym większa będzie jej wytrzymałość po połączeniu.

Wzmocnione krawędzie

Ponieważ drewno konstrukcyjne ma wzmocnione krawędzie, jest ono odporne na rozszczepienie w przypadku działania sił o dużym natężeniu, takich jak warunki środowiskowe, takie jak zmiany zawartości wilgoci lub aktywność sejsmiczna, które powodują ruchy.

Niski koszt

Ponieważ drewno konstrukcyjne jest wykonane z niedrogich surowców, jest to opłacalny materiał budowlany. Jest również łatwe w montażu, ponieważ można je skleić lub przybić i nie wymaga żadnych specjalnych narzędzi ani umiejętności.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*