Co to jest przesyłka pobraniowa?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Zakupy w internecie z roku na rok coraz bardziej zyskują na popularności. Zaletą takiego rozwiązania jest bez wątpienia wygoda, możliwości zwrotu towaru oraz nierzadko atrakcyjna cena. Nie może zatem dziwić fakt, iż znakomita większość firm przenosi swoją działalności do sieci. O ile znane, międzynarodowe korporacje nie budzą naszych wątpliwości, o tyle przy zakupach u osoby prywatnej możemy paść ofiarą oszustwa. Jak się zatem zabezpieczyć przed taką ewentualnością? Najlepszym rozwiązaniem jest wybór przesyłki za pobraniem jako sposobu dostawy. Jest to usługa pocztowa polegająca na doręczeniu paczki do wskazanego odbiorcy pod warunkiem uiszczenia ustalonej kwoty.

Proces odbioru oraz nadania

Należy pamiętać, iż dopiero po dokonaniu opłaty przesyłka staje się naszą własnością i możemy sprawdzić jej zawartość. Kurier ma wówczas obowiązek poczekać do momentu, gdy nie upewnimy się, że w środku znajduje się nasze zamówienie. Zawszę mamy bowiem możliwość odmowy przyjęcia przesyłki, gdy jej stan budzi nasze wątpliwości. Przy takim rozwiązaniu nie ma również możliwości zostawienia paczki u sąsiada czy na podwórku i będziemy musieli spotkać się z kurierem osobiście. Do naszych obowiązków należy jedynie przygotowanie odliczonej gotówki. Płatności kartą dokonamy jedynie u niektórych przewoźników i lepiej upewnić się wcześniej czy będziemy mieć taką możliwość. Kurier nie jest bowiem zobowiązany do wydawania nam reszty.

Pobranie jest opcją dodatkową, a jej koszta różnią się w zależności od firmy kurierskiej. Za nadanie tego typu paczki w UPS zapłacimy dodatkowo 5 zł do kwoty 700 zł i 0,5% wartości powyżej tej sumy. W firmie Fedex koszt takiej usługi to 5 zł + 1%, podobnie jak w DHL gdzie jest to 10 zł + 0,5%. Warto dodać, iż w przypadku tej ostatniej wszystkie zamówienia o wartości powyżej 5500 zł możemy jedynie odebrać osobiście w oddziale firmy. Wysyłając paczkę za pobraniem należy obowiązkowo podać numer konta na które chcemy otrzymać pieniądze.

Przesyłka za pobraniem jest zatem doskonałym rozwiązaniem dla osób obawiających się zakupów w internecie lub gdy sprzedający budzi nasze wątpliwości. Stosując się do powyższych zasad możemy mieć pewność, że w przesyłce znajduje się nasz nowy telefon, a nie przysłowiowa cegła. Na  https://www.epaka.pl/strona/wyswietl/150/przesylka-pobraniowa można dowiedzieć się o tsakiej przesyłce więcej.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*