Najpiękniejsze włoskie kurorty narciarskie

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Włochy od wielu już lat są najchętniej wybieraną przez Polaków destynacją w okresie zimowym. Tamtejsze kurorty i ośrodki narciarskie słyną bowiem że wspaniale utrzymanych stoków, doskonałej infrastruktury i licznych atrakcji. Poza tym są położone w wyjątkowo malowniczych regionach znajdujących się u podnóża Alp, takich jak Trydent, Piemont, Lombardia czy Dolina Aosty. Jedną z firm oferujących zorganizowane wyjazdy na narty oraz snowboard do Włoch jest biuro podróży Winter Event z siedzibą w Bydgoszczy. 

Daj się porwać zimowemu szaleństwu 

Najbardziej chyba znanym i jednocześnie najpiękniejszym kurortem narciarskim we Włoszech jest Livigno. Ten ośrodek położony jest przy samej granicy ze Szwajcarią i obejmuje mnóstwo wyciągów o różnym stopniu trudności (w tym aż 6 gondolowych), a także wiele obiektów noclegowych i gastronomicznych. Na żądnych wrażeń turystów czeka tutaj aż 115 km tras i specjalny snowpark Mottolino, wyposażony w liczne konstrukcje przeznaczone głównie dla snowboardzistów i freestyle`owców.

Kolejnym wspaniałym kurortem jest Val di Sole (tzw. Dolina Słońca), otoczony pasmem Dolomitów i słynący z różnorodnych szlaków czy stosunkowo atrakcyjnych cen. Jego dwie najważniejsze stacje narciarskie to Folgarida Marilleva oraz Tonale. Do naszej dyspozycji są tutaj 73 wyciągi, w tym 23 orczykowe, 33 krzesełkowe, a nawet 17 gondolowych. Inne cenione przez tysiące turystów ośrodki włoskie to m.in.: Madonna di Campiglio (z systemem sztucznego naśnieżania), Pinzolo (z lodowiskiem olimpijskim i malowniczą trasą do narciarstwa biegowego), Pozza di Fassa, Moena i kompleks Val di Femme.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*