Masz problemy ze snem? Ten artykuł może pomóc!

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dobry sen jest jedną z najlepszych rzeczy, jakie możesz zrobić dla swojego zdrowia. Ale jeśli jesteś jak większość ludzi, utrzymanie wystarczającej ilości snu jest łatwiejsze do powiedzenia niż zrobienia. Problemy ze snem są powszechne i mogą mieć wiele przyczyn. Niektórzy ludzie mają problemy z zasypianiem, podczas gdy inni mają trudności z utrzymaniem snu lub budzą się zbyt wcześnie rano. Ponadto niektórzy cierpią na przewlekłe problemy ze snem – mogą zasypiać dobrze, ale potem budzić się w środku nocy i nie być w stanie wrócić do snu.

Jak lepiej spać?

Jest wiele rzeczy, które możesz zrobić, aby upewnić się, że regularnie dobrze się wysypiasz. Oto kilka wskazówek:

  • Kładź się do łóżka o tej samej porze każdej nocy i wstawaj o tej samej porze każdego ranka. Pomoże to ustawić wewnętrzny zegar Twojego ciała i ułatwi Ci zasypianie i pozostanie w stanie snu w nocy.
  • Utrzymuj swoją sypialnię ciemną, cichą i chłodną (nie gorącą). Ciemny pokój pomoże zachować lepszy sen, oszukując mózg, że jest noc, gdy nie ma światła wpadającego przez powieki. Jeśli masz problemy z hałasem lub czujesz się zbyt ciepło w nocy, spróbuj zainwestować w zatyczki do uszu lub maszynę do białego szumu, która tworzy statyczne dźwięki, nad którymi rozbrzmiewa muzyka.
  • Załóż coś wygodnego. Jeśli nie chcesz nosić piżamy, załóż przynajmniej jakieś luźne ubranie, w którym możesz spokojnie spać. Pomocne jest posiadanie zestawu ubrań przeznaczonych do spania, dzięki czemu nie będzie cię kusiło, by wstać i zrobić coś innego po położeniu się do łóżka. Jeśli interesują Cię piżamy damskie – sklep bodyciao posiada takie również w swojej ofercie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*