Magnez na skurcze – w jakiej formie go przyjmować?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Osoby, które prowadzą aktywny tryb życia bardzo często mają problemy ze skurczami mięśni. Takie zjawisko najczęściej jest objawem niskiego poziomu magnezu w naszym organizmie. Magnez stosowany jako suplement diety należy przyjmować bowiem regularnie, szczególnie wtedy, gdy uprawiamy sport, pijemy duże ilości kawy lub spożywamy alkohol. Wysiłek fizyczny, a także kofeina to jedne z czynników, które wypłukują magnez z organizmu człowieka.

Jaki magnez brać?

Na rynku suplementów diety dostępnych jest wiele rodzajów magnezu. Możemy dostać go w kapsułkach, w formie tabletek rozpuszczalnych lub roztworów wodnych. Według naukowców najszybciej przyswajalny przez człowieka jest cytrynian magnezu. Dlatego też jeżeli zauważymy, że zaczyna drżeć nam powieka lub mamy coraz częstsze skurcze mięśni, to trzeba korzystać z cytrynianu magnezu, jaki sprzedawany jest w kruchych kapsułkach.

Stosowanie magnezu powinno odpowiadać zaleceniom, które znajdziemy na ulotce suplementu. Trzeba jednak pamiętać o tym, że magnez powinniśmy dostarczać naszemu organizmowi w głównej mierze z pożywienia. Źródła magnezu to przede wszystkim migdały, orzechy włoskie, sucha melasa, a także fasola, kiełki pszenicy i siemię lniane. Te produkty oraz suplementy Swanson kupić możemy za pośrednictwem sklepów internetowych.
Podczas suplementacji magnezu nie ma obawy, że przedawkujemy ten minerał. Nie należy jednak przesadzać z przyjmowanymi dawkami, bowiem organizm ludzki przygotowany jest na przyjęcie określonych wielkości danego składnika mineralnego. Wobec tego jeżeli przyjmiemy za dużo magnezu, to po prostu jego nadmiar zostanie wydalony.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

  • Alicja 08.10.2018

    Kiedyś miałam duży problem z niedoborem magnezu, wiele witamin, które kupowałam okazały się nieskuteczne, ale teraz już na szczęście nie mam tego problemu