Lustra – sposób na optyczne powiększenie wnętrza

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Lustro to jeden z elementów dekoracyjnych pomieszczeń używany od wieków. Bogato zdobione, w złotych ramach czy rzeźbione drewniane w stylu barokowym to symbole luksusu. Jednak lustro może mieć też funkcję praktyczną zaraz obok tej ozdobnej. Dzięki wykorzystaniu luster w mieszkaniu można je optycznie powiększyć, rozjaśnić czy nadać mu nowoczesnego wyglądu. Lustro odbijając w swojej tafli przestrzeń mieszkalną oszukuje wzrok i stwarza pozory jakby mieszanie miało dalszą część za jego taflą. Gdzie więc powiesić lustro, aby efekt był najlepszy?

Ciemny korytarz lub łazienka

Najczęściej korytarze, przedpokoje i łazienki nie mają dostępu do okien i światła dziennego przez co są ciemniejsze niż reszta pomieszczeń w domu. Korytarz czy przedpokój zwykle też nie zajmują dużo miejsca, więc wchodząc do tych miejsc można odnieść wrażenie, że są ciasne. Aby temu zapobiec można powiesić lustro ścienne, które będzie optycznie powiększać pomieszczenie i łapać każdy promyk światła, aby sprawić, że będzie w nim jaśniej.

Niestety w wielu łazienkach też trzeba zastosować ten trick. Zwykle i tak nad umywalką wiesza się lustro w celach kosmetycznych, ale można pokusić się o dużą taflę lustra nad wanną czy na całej ścianie, przy której ma być i tak umywalka. W ten sposób można optycznie powiększyć nawet najmniejszą i najciemniejszą łazienkę.

Lustro do salonu

Klasykiem jest też powieszenie lustra nad główną kanapą w salonie. Zwykle naprzeciwko jest ściana z oknami, a więc odbijają się one w lustrze i tworzą ciąg przestrzeni. Jednak tutaj lustro może być też dekorem, jeśli ubierze się je we wspomniane wcześniej ozdobne ramy. Można też zachować gołą tafle lustra, jeśli wnętrze jest urządzone w stylu nowoczesnym.

Bogaty wybór luster znajdziesz na przykład na stronie: https://mebleglamour.pl.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*