Komfort pacjenta leżącego – jakie łóżko wybrać?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pacjent leżący wymaga specjalnych warunków, aby zapewnić mu w miarę komfortowe funkcjonowanie. Przede wszystkim należy zadbać o jego wygodę, zapobiegać występowaniu odleżyn czy odparzeń oraz wspomagać jego aktywność fizyczną, na przykład z zastosowaniem indywidualnie dopasowanej rehabilitacji. Z całą pewnością przydaje się wtedy specjalne łóżko rehabilitacyjne. Co brać pod uwagę przy jego wyborze?

Łóżka rehabilitacyjno-pielęgnacyjne 

Okazuje się, że specjalne łóżko dla pacjenta tylko leżącego pozwala zadbać nie tylko o jego należyty komfort codziennego funkcjonowania, ale pomaga również wykonywać wszelkie zabiegi medyczne, opiekuńcze czy pielęgnacyjne osobom, które starają się dbać o chorego. 

Zawsze warto brać pod uwagę możliwość regulacji wysokości łóżka, jego oparcia czy pozycji, od tej całkowicie leżącej do siedzącej. Świetnie, jeśli taka regulacja może odbywać się automatycznie z zastosowaniem pilota. 

Dodatkowym akcesorium, które może się przydać w przypadku łóżka dla osoby tylko leżącej, jest bariera zapobiegająca upadkowi oraz wysięgnik i podnośnik, który może być wykorzystywany do ćwiczeń czy zmiany pozycji ułożenia ciała. Warto sprawdzić ofertę Almach łóżko rehabilitacyjne dla seniora, aby przekonać się, jak wygląda profesjonalne łóżko dla osoby, która nie jest samodzielna i funkcjonuje w pozycji leżącej. 

Materac dla pacjenta leżącego 

Oprócz odpowiednio dobranego łóżka kluczowy jest również materac. Zaleca się korzystanie z tego zmiennociśnieniowego, który zapobiega występowaniu podrażnień skóry, odparzeń czy odleżyn. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*