Kiedy wybrać tampon a kiedy kubeczek menstruacyjny?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Każdego miesiąca kobieta przez średnio pięć dni przeżywa swój naturalny stan, który określany jest jako menstruacja. W związku z tym zmuszona jest do stosowania środków higienicznych, wchłaniających wydzielaną krew i śluz. Pojawia się tutaj dylemat dotyczący tego, na który z nich się zdecydować. W większości przypadków każda z pań dawno już wybrała najwygodniejszy dla siebie sposób ochrony w trakcie miesiączki, jednak stosunkowo niedawno na rynku pojawiły się kubeczki menstruacyjne, które przywróciły tę dyskusję. Kubeczek ma wiele zalet. Decydują się na niego kobiety, które cenią sobie aspekt ekologiczny. Produktu można używać wielokrotnie, przez co ogranicza się ilość produkowanych odpadów.

Ponadto dłuższy jest czas jego użytkowania. Podczas gdy tradycyjną podpaskę należy wymieniać średnio od 2 do 4 godzin, a tampon maksymalnie co 8 godzin, kubeczek wciąż jest chłonny nawet do 12 godzin. Daje to ogromny komfort, zwłaszcza w sytuacjach, gdy nie można pozwolić sobie na swobodną wymianę (np. w podróży lub podczas wielogodzinnych spotkań). Jednorazowy zakup kubeczka np. na https://gentleday.pl/produkty/kubeczki-menstruacyjne  jest oszczędnością finansową, która bardzo szybko się zwraca w porównaniu do innych środków higienicznych.

Co wybrać?

Z kolei przyjęło się, że tampony ekologiczne, poza swoim naturalnym składem, dobroczynnym zarówno dla ciała kobiety, jak i środowiska, przeznaczone są dla osób aktywnych, poszukujących maksimum komfortu. Warto się na niego zdecydować, gdy obawiamy się aplikacji kubeczka, a jednocześnie nie chcemy rezygnować z zaplanowanych działań. Sprawdza się na basenie, podczas intensywnego treningu oraz przy jasnych, obcisłych stylizacjach. Lepiej wybrać je także wtedy, gdy przez dłuższy czas nie będzie możliwości wymiany na nowy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*