Niezwykłe wartości bursztynu, czyli dlaczego warto go nosić?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Bursztyn jest coraz popularniejszą ozdobą, co wynika nie tylko z walorów estetycznych. Znany jest przy okazji z własności leczniczych. Zdaniem wielu lekarzy wpływa on dobrze na regenerację organizmu oraz działa uspokajająco. Dlaczego jeszcze warto nosić bursztyn?

Estetyczność i ładny wygląd 

Bursztyn docenia się przede wszystkim za swoją estetykę. Jest to jedna z najładniejszych ozdób, co wykorzystują zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Żywica drzew iglastych jest wykorzystywana przy tworzeniu wisiorków albo bransoletek. Modne są również kolczyki na sztyft, które na pewno wyróżnią się względem typowej biżuterii. W bursztynie można znaleźć nawet skamieliny i rośliny, przez co każdy naszyjnik wyróżnia się względem reszty.

Właściwości zdrowotne bursztynu

Ludzie od zawsze wierzyli, że bursztyn ma własności zdrowotne. Starsze pokolenie traktowało go jako remedium na różne schorzenia. Wiele lekarzy uważa, że bursztyn ma własności regeneracyjne, co pozwala dłużej utrzymać zdrowie. Może również uspokajać, przez co przyda się osobom narażonym na stres. Biżuteria z bursztynu jest w pełni naturalna, co docenią osoby z różnymi alergiami. Kontakt z nim jest znacznie przyjemniejszy niż ze złotem, srebrem albo platyną.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*