Jakie są zalety wykorzystania desek jesionowych w swoich projektach?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jesion to twarde drewno, które znane jest ze swojej wytrzymałości, trwałości i odporności na wszelkie warunki atmosferyczne. Materiał ten używany był w meblarstwie od wieków i stał się także popularny wśród stolarzy w ciągu ostatniej dekady.

Istnieje wiele korzyści z używania desek jesionowych w swoich projektach. Oto tylko kilka z nich:

Wytrzymałość

Ze względu na to, że deska jesionowa ma dużą gęstość, może być stosowana w projektach, w których ważna jest wytrzymałość. Ten rodzaj drewna jest również odporny na rozszczepianie lub pękanie pod wpływem zmian wilgotności. Jest to również drewno odporne na szkodniki takie jak termity czy mrówki stolarskie dzięki naturalnym olejom, które powstrzymują szkodniki od przegryzania drewna.

Łatwość obróbki

Warto również zaznaczyć, że jesion można ciąć ze wszystkich stron bez odprysków i drzazg, które powstają przy obróbce innych twardych gatunków drewna. To sprawia, że jest łatwiejszy w obróbce dla początkujących niż inne gatunki drewna, ponieważ ma mniej ostrych krawędzi, które mogą zaczepić się o narzędzia lub palce podczas cięcia.

Brak zmian koloru

Jesion nie zmienia kolorów pod wpływem światła słonecznego, jak to się dzieje w przypadku niektórych innych gatunków drewna. Będzie więc dobrym wyborem w przypadku projektów, w których bardzo zależy Ci na zachowaniu wybranego koloru.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*