Meble antyczne – sposób na stworzenie unikatowego wnętrza

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Antyki nadają wnętrzu niesamowitego i niepowtarzalnego charakteru. Pasują jednak świetnie także do nowoczesnych posiadłości. Właściwie dobrane i dopasowane antyki będą wyglądać idealnie i z pewnością będą elementem przyciągającym wzrok gości.

Jak połączyć nowoczesne wnętrze z antykami?

Wybierają antyki trzeba przede wszystkim kierować się tym, aby meble te były funkcjonalne i pasowały do pozostałych elementów aranżacji. Wymaga to właściwego zaplanowania wnętrza, aby nie znalazły się w nim przedmioty przypadkowe, ponieważ w pomieszczeniu zapanuje chaos.

W przypadku nowoczesnych wnętrz najlepszym rozwiązaniem jest wybór dwóch lub trzech antyków, a pozostałą część pomieszczenia trzeba pozostawić nowoczesną. Dzięki temu nie będzie ono nimi przytłoczone. Poszukując antyków warto odwiedzić stronę https://rokaj.pl/antyki-sklep-internetowy/. Dobrym pomysłem jest także wizyta na pchli targu, na którym bardzo często można znaleźć perełki.

Bez obaw można zdecydować się na zakup nieco podniszczonego mebla, ponieważ w łatwy sposób można odmienić jego wygląd. Antyki drewniane wystarczy przetrzeć papierem ściernym, dzięki któremu uda się pozbyć wcześniejszej farby, a po wyszlifowaniu nałożyć na mebel nową substancję. Pozwoli to nie tylko nadać im drugie życie, ale także sprawi, że będziemy mogli dopasować je do własnych potrzeb. Jeśli nie chcemy umieszczać we wnętrzu antycznych mebli, dobrym pomysłem będzie zakup drobnych elementów oraz dekoracji, takich jak lustra, niepowtarzalne zegary czy stylowe ramy do obrazów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*