Jakie rzeczy można tworzyć z upcyklingu?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Upcykling to sposób na ponowne wykorzystanie przedmiotów, które w przeciwnym razie stałyby się odpadem i skończyły na wysypisku śmieci. Jest to coraz popularniejszy trend, a wśród materiałów, które można przerobić na coś użytecznego i pięknego, najczęściej pojawiają się np. dętki rowerowe czy banery po różnego rodzaju imprezach sportowych i kulturalnych. Takie banery służą tylko raz – mają nadrukowaną nazwę wydarzenia, datę bądź miejsce, więc po zakończeniu stają się bezużyteczne, dlatego dając im drugie życie, przyczyniamy się do zmniejszenia wytwarzania śmieci. Co można zrobić z takich banerów?

Upcycling – pomysły na drugie życie banerów, dętek czy poduszek powietrznych

Zarówno dętki rowerowe, jak i winylowe banery, a nawet samochodowe poduszki powietrzne, to materiały wyjątkowo trwałe i odporne na zniszczenia. Szkoda by było nie wykorzystać tych właściwości. Coraz więcej firm zaczęło wręcz specjalizować się w przerabianiu takich materiałów na saszetki na biodra (czyli tzw. nerki) bądź wytrzymałe torby, idealne do noszenia ciężkich pakunków czy zakupów.

Równie sensowym pomysłem są futerały z recyklingu, które ochronią laptop czy tablet przed uderzeniami, zadrapaniami i innymi mechanicznymi uszkodzeniami. Zaletą takich upcyclingowych przedmiotów jest też to, że każdy powstaje z innego skrawka materiału, często też robiony jest całkowicie ręcznie, a więc jest niepowtarzalny i jedyny w swoim rodzaju. Nie trafi się drugi taki wzór baneru ani druga identyczna torba, nerka, portfel czy futerał, więc to doskonały sposób nie tylko na przysłużenie się środowisku naturalnemu, ale też na podkreślenie swojego unikalnego stylu.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*