Szafa do naszej garderoby – czym się kierować przy wyborze?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Szafa do garderoby pełni przede wszystkim funkcję przechowywania ubrań, obuwia czy dodatków. Spełnia też funkcję estetyczną, ponieważ nierzadko stanowi ładny element wystroju wnętrza. Biorąc pod uwagę jej podstawowe przeznaczenie, warto rozważyć kilka czynników, które mogą być pomocne w wyborze satysfakcjonującego nas modelu.

Nie tylko wielkość

Przede wszystkim należy określić, jakie wymiary szafy nas interesują. Decydującym wyznacznikiem jest w tym przypadku ilość rzeczy, które zamierzamy w niej schować oraz liczba osób, które będą w niej przechowywać swoje ubrania. Jeśli mamy do czynienia z szafami garderobami, to najczęściej klienci decydują się na zakup największych rozmiarów, gdyż zajmują wtedy jedno, osobne, pomieszczenie. Tutaj pojawia się druga kwestia dotycząca wymiarów pokoju, w którym szafa będzie się znajdować. Nie można się zatrzymać tylko na pomiarze długości, niezwykle ważna jest tutaj ewentualna głębokość, ponieważ wpłynie to na wybór szafy przesuwnej (jeśli nie ma miejsca na otwieranie drzwi) lub klasycznej otwieranej.

Inną kwestią jest stylistyka pomieszczenia. Oczywiście warto wziąć pod uwagę wystrój pomieszczenia, gdzie szafa będzie umieszczona i dopasować do niej mebel. Należy rozważyć ewentualne dodatki, podział wewnętrzny w szafie: ilość półek, przegródek, szuflad czy miejsca na ubrania na wieszakach. Szafy można obejrzeć pod poniższym linkiem: https://jurpol-meble.pl/ i zastanowić się, jaki model nam najbardziej pasuje, biorąc pod uwagę omówione czynniki.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*