Niezbędne artykuły pielęgnacyjne dla psa

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jeśli jesteś właścicielem psa, wiesz, że grooming jest istotną częścią zdrowia i dobrego samopoczucia Twojego pupila. Grooming pomaga utrzymać psa w zdrowiu, czystości i komforcie. Grooming to także doskonała okazja do nawiązania więzi z najlepszym przyjacielem!

Narzędzia do groomingu są niedrogie, łatwe do znalezienia i użycia i mogą być używane na całym świecie. Poniższe przybory powinny znaleźć się w zestawie do groomingu każdego właściciela psa:

Szczotki i grzebienie

Szczotkowanie sierści psa pomaga rozprowadzić naturalne olejki w skórze i sierści oraz usuwa martwe włosy, co ogranicza zrzucanie sierści nawet o 90 procent. Dlatego też u posiadaczy psów, powinna na dobre zagościć w domu dobra szczotka dla psa. U czworonogów z długą sierścią można zastosować grzebień o szerokich zębach, aby usunąć splątane włosy i maty.

Obcinaczki do paznokci

Regularne obcinanie paznokci psa sprawia, że nie stają się one zbyt długie i bolesne dla psa podczas chodzenia. Możesz używać obcinaczek do paznokci przeznaczonych specjalnie dla psów lub obcinaczek dla ludzi, jeśli masz takie, które pasują na palec lub kciuk. Jeśli nie masz pod ręką cążek do paznokci, spróbuj użyć nożyczek – uważaj tylko, żeby nie przyciąć ich zbyt blisko, bo możesz spowodować krwawienie lub ból w opuszkach łap psa.

Środek do czyszczenia uszu

Środek do czyszczenia uszu pomaga zapobiegać infekcjom uszu poprzez usuwanie brudu i nagromadzonej woskowiny wewnątrz kanału słuchowego, które mogą powodować podrażnienia lub infekcje. Pomaga również kontrolować infekcje drożdżakowe, które mogą wystąpić, gdy wilgoć gromadzi się wewnątrz uszu z powodu nadmiernego drapania.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*