Sposoby na przedłużenie rzęs

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Każda kobieta marzy o długich i gęstych rzęsach, które spowodują, że spojrzenie stanie się powłóczyste i zalotne. Tymczasem niewiele pań zostało obdarzonych naturalnym wachlarzem, który gwarantuje taki efekt. Czy pozostaje tylko załamać ręce? Niekoniecznie. Jeszcze do niedawna nasze mamy i babcie musiały sobie radzić z niewielkim asortymentem kosmetyków, by zadbać o pielęgnację rzęs i zwiększyć ich atrakcyjność. W repertuarze najpopularniejszych środków znajdował się oczywiście olejek rycynowy, który powodował ich wydłużenie oraz zagęszczenie. Podobnie zresztą jak brwi. Współczesna oferta kosmetyków oraz zabiegów jest znacznie bogatsza i jednocześnie zdecydowanie bardziej efektywna, a pierwsze oznaki działania niektórych odżywek można zauważyć już po kilku tygodniach, a specjalistycznych zabiegów tuż po ich zakończeniu. Zanim jednak przejdziemy do oferty gabinetów, warto dowiedzieć się, jakich metod użyć w warunkach domowych. Zwłaszcza że dużo produktów do pielęgnacji rzęs można bez problemu znaleźć w internecie, chociażby na  https://noblelashes.pl/. 

Zadbaj o siebie w domu

Najpopularniejszym sposobem przedłużania rzęs jest oczywiście zakup odpowiedniej mascary. To jednak wyłącznie rozwiązanie tymczasowe, które nie spowoduje, że problem zniknie. Ponadto regularne stosowanie tuszów może spowodować osłabienie włosków i tym samym pogorszenie ich kondycji, choć jednocześnie należy podkreślić, że nowoczesne produkty dbają o jakość składników, a wiele tuszów wzbogaconych jest odżywkami lub składnikami pielęgnacyjnymi. Kolejnym pomysłem są sztuczne rzęsy kępki należy po kolei doczepiać do naturalnych włosków. Zabieg można wykonywać samodzielnie w domu, trzeba tylko zadbać o odpowiednie przygotowanie, zwłaszcza narzędzi. Warto również liczyć się z tym, że dla utrzymania efektu, proces trzeba regularnie powtarzać.

Innym domowym pomysłem jest oczywiście nakładanie na rzęsy olejków, które powodują wzrost oraz zagęszczenie. Proces należy rozpocząć od nasady rzęs, rozprowadzając olejek na całej ich długości. Jeśli w opakowaniu nie ma specjalnego aplikatora, to można wykorzystać do tego celu starą szczoteczkę, uprzednio oczyszczoną z pozostałości tuszu. Po około trzech miesiącach można zauważyć widoczną poprawę, szczególnie zwiększa się elastyczność włosków oraz ich gładkość. Najlepiej nakładać odżywkę lub oleje na noc, ponieważ istnieje mniejsze prawdopodobieństwo, że zostaną starte lub zamazane. Dużą skuteczność może również okazać stosowanie właściwej diety bogatej w nienasycone kwasy tłuszczowe, aminokwasy oraz witaminy z grupy: A, B D, F i E, a także cynk, krzem i żelazo. Szczególnie zalecane jest regularne spożywanie oleju lnianego oraz siemienia.

Zadbaj o siebie w gabinecie kosmetycznym

Kiedy domowe sposoby nie dają rady, warto skorzystać z usług profesjonalnej kosmetyczki lub stylistki rzęs, które potrafią ocenić kondycję włosa i dopasować najlepszą ofertę spośród dostępnych zabiegów. Oferta jest naprawdę bogata, a dzięki niej można zyskać efekty od naprawdę spektakularnych, poprzez zupełnie naturalne podkreślające linię rzęs. Jedną z popularniejszych metod jest tzw. technika 1:1, która polega na doklejaniu jednej sztucznej rzęsy do jednej naturalnej. Po tym zabiegu zyskuje się naturalny efekt. Inną jej odmianą jest metoda 2:1, gdzie zwiększona jest liczba doklejanych rzęs, czyli do jednej naturalnej mocowane są aż dwie sztuczne.

Z kolei metody objętościowe bazują na uzupełnianiu naturalnej linii rzęs kępkami sztucznych, mamy tutaj do czynienia z metodą 2D i 3D. Efekt jest tutaj dopasowywany do indywidualnych potrzeb klientki. Wszystkie rodzaje zabiegów wymagają uzupełnienia po okresie mniej więcej miesiąca lub dwóch, ponieważ rzęsy ulegają naturalnemu procesowi wypadania. Na szczęście zabieg jest najczęściej całkowicie bezpieczny i w większości przypadków nie powoduje żadnych efektów ubocznych, a dzięki takim rozwiązaniom każda kobieta może się cieszyć pięknymi rzęsami, nawet jeśli nie otrzymała ich w spadku genetycznym. Oferta przedłużania z roku na rok jest też coraz bogatsza.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*