Jakie rośliny są nietrudne w utrzymaniu dla początkujących?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Najłatwiejsze rośliny do pielęgnacji to te, których rozwój odbywa się bez ofiarowania ciągłej atencji. Wiele z tych roślin można łatwo znaleźć w sklepach ogrodniczych, czy też dużych sklepach z artykułami gospodarstwa domowego,. Niektóre z nich będą dobrze rosły w doniczce na ganku, podczas gdy inne mogą być pozostawione bez opieki przez całe lato w ogrodzie.

Propozycje dla początkujących

Kaktusy i sukulenty: Nie możesz ususzyć tych roślin, chociaż jest to możliwe, jeżeli taki masz zamiar! Sukulenty, takie jak aloes, kaktusy, takie jak opuncja i dzikie kwiaty https://www.florapoint.pl/ , takie jak babeczki (aka echeveria), są łatwe w pielęgnacji, ponieważ nie potrzebują dużo wody i nie potrzebują wiele naszej uwagi.

Zioła: Bazylia, szałwia i tymianek to łatwe do uprawy zioła, które będą dobrze rosły w pomieszczeniach lub na zewnątrz, z niewielką konserwacją wymaganą z Twojej strony – po prostu od czasu do czasu przycinaj, aby utrzymać ich ładny wygląd i przycinaj martwe liście w razie potrzeby (można je jednak od święta nawozić, jednak nie musisz tego robić).

Wciąż prosto, jednak z większą dozą uwagi

Tropikalne rośliny domowe: Bananowce i imbir to tropikalne rośliny, które dobrze sobie radzą w domu przez cały rok; wymagają jednak dużo światła, ale nie potrzebują wiele więcej, jeśli chodzi o pozostałe kwestie związane z uprawą.

Innym popularnym wyborem wśród początkujących jest aloes (Aloe vera), znany również jako roślina lecznicza ze względu na wiele korzyści dla zdrowia. Aloes występuje w wielu kolorach i rozmiarach, od wysokich odmian do krótkich, które mieszczą się na biurku w pracy lub na kuchennym parapecie w domu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*