Jakie meble pasują do salonu w stylu loft?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Od kilku już lat styl industrialny (loftowy) jest jednym z najchętniej wybieranych przez osoby urządzające wnętrza swoich domów i mieszkań. Nawiązuje on bezpośrednio do architektury fabrycznej i charakteryzuje się prostotą, minimalizmem oraz surowością. Pomieszczeniem idealnie wręcz nadającym się do zaaranżowania w taki właśnie sposób jest salon, w którym wypoczywamy i spotykamy się z rodziną i znajomymi. Powinny się tutaj znaleźć przede wszystkim meble wykonane z drewna i stali – znajdziemy je np. w tym sklepie internetowym: https://www.artegaleriamebli.pl/

Proste, ale funkcjonalne konstrukcje to strzał w dziesiątkę 

Wnętrza urządzone w stylu loftowym wyróżniają się betonowymi lub ceglanymi ścianami, widocznymi wszędzie instalacjami, a także otwartą przestrzenią, w której nie występują ścianki działowe. Z tego względu powinny tutaj królować meble designerskie, wykonane z naturalnego drewna, stali, betonu czy szkła, a ponadto posiadające gładkie powierzchnie. Doskonale sprawdzą się w szczególności stoły i stoliki kawowe z blatem drewnianym, szklanym albo kamiennym, osadzonym na metalowych, solidnych nogach w formie ramy.

Alternatywą są stoły stworzone w całości z litego drewna o geometrycznych kształtach. Poza tym warto zastanowić się nad surowym regałem loft i ławą betonową, pełniącą rolę klasycznej sofy. Na drugim biegunie znajdują się meble z wysokiej jakości skóry, w tym zwłaszcza kanapy i fotele z obiciem. Dzięki nim wprowadzimy do pomieszczenia nieco lżejszy klimat. Dodajmy też, że w salonie urządzonym w stylu loftowym doskonale prezentują się wszelkie meble warsztatowe, zaprojektowane według prawideł wzornictwa przemysłowego. Wybór konkretnych konstrukcji zależy w dużej mierze od naszych indywidualnych preferencji. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*