Sposoby na filtrację powietrza w budynku – jak to zrobić?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zanieczyszczone powietrze jest szkodliwe – obecnie każdy z nas ma chyba świadomość tego faktu. Nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę, że dotyczy to nie tylko powietrza obecnego na zewnątrz, ale też tego w pomieszczeniach. Smog oraz wszelkiego rodzaju pyły wnikają niepostrzeżenie do domów przez wentylację i nieuszczelnione otwory, czyniąc każdy wdech równie szkodliwym. Aby temu przeciwdziałać, wpływające powietrze należy poddać procesowi oczyszczenia przy pomocy dobrej jakości filtrów. 

Filtry w szybach i w klimatyzacji

Głównym systemem zapewniającym odpowiedni przewiew jest wentylacja. To dzięki niej zachodzi obieg powietrza, tak ważny zwłaszcza wtedy, kiedy w budynku znajduje się kotłownia. Obieg ten zapewnia też system rekuperacji, który wprowadza do pomieszczeń odzyskane ciepło. Wymianę powietrza zapewnia też klimatyzacja, która to właściwie zawsze powinna posiadać wbudowany oczyszczacz. We wszystkich tych systemach najlepiej zastosować filtry wysokiej klasy. Dobrze sprawdza się tu włóknina filtracyjna f7, której parametry pozwalają na sprawne zatrzymywanie zanieczyszczeń przy zachowaniu odpowiedniego poziomu przepływu.

Pozostałe sposoby

Oczyścić powietrze pozwala też stosowanie dyfuzorów, które oprócz nawilżania powietrza dokonują jego filtracji. W ofercie rynkowej można też znaleźć przenośne oczyszczacze pozwalające na pochłanianie zanieczyszczeń i unoszących się w pomieszczeń fragmentów biologicznych, takich jak grzybnia. Nie należy też zapominać o stosowaniu dobrych filtrów w wylotach odkurzaczy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*