Jak zabezpieczyć zderzak?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Karoseria samochodu osobowego jest stale narażona na różnorodne uszkodzenia mechaniczne i spowodowane negatywnym wpływem czynników pogodowych. Dotyczy to oczywiście w szczególności pojazdów przechowywanych pod gołym niebem, a także nadmiernie eksploatowanych. Elementem wyjątkowo podatnym na zniszczenie jest tylny zderzak, który powinien zostać zawsze optymalnie zabezpieczony. Służą do tego przede wszystkim specjalne listwy ochronne na zderzak, dostępne bez problemu w licznych sklepach internetowych.

Gwarancja braku nieestetycznych defektów

Tylny zderzak to część karoserii narażona głównie na uszkodzenia wskutek nieostrożnego parkowania, mniejszych i większych kolizji drogowych, a także załadunku i rozładunku bagażnika. W tym przypadku na lakierze mogą się pojawić m.in. odpryski, zarysowania i otarcia, choć nie jest to pełna lista możliwych defektów. Najlepszym rozwiązaniem pozwalających zadbać o zderzak jest zamontowanie na nim dedykowanej nakładki w formie listwy. Posiada ona doskonałe właściwości ochronne, skutecznie zabezpieczając powierzchnię omawianego elementu przed zniszczeniami natury mechanicznej, wysokimi oraz niskimi temperaturami, wilgocią, korozją czy promieniowaniem ultrafioletowym.

Oczywiście istotnym warunkiem jej niezawodności jest idealne przyleganie do zderzaka, co pociąga za sobą konieczność wyboru konstrukcji przeznaczonej do konkretnego modelu auta. Wspomnianą nakładkę przykleja się zazwyczaj z zastosowaniem taśmy dwustronnej. Dodajmy, że dodatkowo stanowi ona ciekawą ozdobę pojazdu, w znacznym stopniu podnosząc jego walory wizualne.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*