Jak wygodnie rozmawiać przez telefon, w trakcie jazdy samochodem?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Rozmawianie przez telefon podczas jazdy nie jest dobrym pomysłem. Może to być rozpraszające, a nawet może doprowadzić do wypadku. Zdarzają się jednak sytuacje, w których trzeba odebrać telefon np. w nagłych wypadkach lub w przypadku ważnej wiadomości od klienta lub współpracownika.

Oto kilka wskazówek, które pozwolą Ci zachować bezpieczeństwo podczas rozmowy przez telefon za kierownicą:

Zatrzymaj się przed odebraniem połączenia

Jeśli to tylko możliwe, zjedź na pobocze zanim odbierzesz telefon. To daje Ci czas na skupienie się na rozmowie i zmniejsza rozproszenie uwagi na drodze. Jeśli jest to sytuacja awaryjna, zjedź na pobocze jak najszybciej, aby móc bezpiecznie porozmawiać z rozmówcą bez narażania siebie i innych na niebezpieczeństwo.

Wycisz muzykę w tle 

Wyłącz muzykę lub inne źródła dźwięku podczas rozmowy telefonicznej, aby nie rozpraszały Cię podczas jazdy (nawet jeśli grają tylko cicho). W razie potrzeby zapytaj osobę, która dzwoniła, czy może oddzwonić później, gdy rozmowa będzie bezpieczna dla obu stron – w ten sposób wszyscy pozostaną bezpieczni!

Wykorzystaj zestaw głośnomówiący

Jeśli to możliwe, używaj zestawu głośnomówiącego. Dzięki temu będziesz trzymać ręce mocno na kierownicy, nie martwiąc się o trzymanie aparatu telefonicznego, ani niczego innego podczas rozmowy. Podpiąć telefon można zawsze za pomocą specjalnego uchwytu, możliwego do nabycia np. pod adresem https://uchwytowo.pl/. Dzięki niemu utrzyma urządzenie, a także sprawi, że nie będziesz musiał po nie sięgać daleko. Szczególnie, jest to przydatne kiedy zechcemy skorzystać z funkcji GPS zawartej w telefonie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*