Jak wybrać odpowiednią paszę dla konia?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Konie to jedne z najpopularniejszych zwierząt hodowlanych na świecie. Są piękne, majestatyczne i mogą być bardzo czułe wobec swoich właścicieli. To również bardzo inteligentne zwierzęta i można je wyszkolić do robienia wielu rzeczy.

Konie potrzebują zrównoważonej diety, aby pozostać zdrowym i silnym. Warto więc zadbać o wysoką jakość ich pokarmu. Istnieje jednak wiele różnych rodzajów pasz dla koni do wyboru, przez co może być trudno dowiedzieć się, które z nich będą najlepsze dla twojego zwierzęcia.

Po czym rozpoznać dobrą paszę dla koni?

Dobra pasza dla koni ze strony https://eggersmann.com.pl/ powinna zawierać wszystkie składniki odżywcze, których Twój koń potrzebuje, by dobrze się rozwijać, a także dostarczać mu wystarczająco dużo energii, by dobrze sobie radził podczas ćwiczeń i zawodów.

Główne składniki odżywcze, których potrzebują konie to:

  • węglowodany (ziarno),
  • białko (ziarna lub rośliny strączkowe),
  • tłuszcz (oleje)

Te składniki odżywcze muszą być dostarczane przez owies, jęczmień, kukurydzę, soję lub inne ziarna w połączeniu z roślinami strączkowymi takimi jak lucerna lub koniczyna.

Jak rozpoznać, czego potrzebuje Twój koń?

Najlepszym sposobem na określenie potrzeb twojego konia jest regularne ocenianie kondycji ciała (BCS). BCS to po prostu sposób na mierzenie ciała konia i określanie, czy jest ono w dobrej formie. Koń z wynikiem 1 jest poważnie wychudzony, podczas gdy wynik 9 oznacza otyłość. Wynik pomiędzy 5 a 7 jest uważany za idealny dla większości koni jeździeckich.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*