Jak skutecznie odzyskać prowizję z kredytu?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jeszcze niedawno odzyskanie prowizji bankowej w przypadku wcześniej spłaconego kredytu nie było możliwe. Sytuacja uległa zmianie po wprowadzaniu nowelizacji ustawy o kredycie konsumenckim.

Co zmieniła nowelizacja?

Dzięki nowelizacji ustawy możliwe jest odzyskanie prowizji od kredytu w sytuacji jego wcześniej spłaty. Kredytodawca ma obowiązek proporcjonalnego obniżenia kosztu kredytu i jego zwrotu klientowi. Klient zapłaci więc tylko te koszty, które faktycznie mu przysługują za okres, w którym z kredytu korzystał.

Żeby uzyskać zwroty prowizji z kredytu należy spełnić kilka warunków. Przede wszystkim umowa o kredyt musiała zostać zawarta po 18 grudnia 2011 roku, bank musiał pobrać prowizję, a kredyt był udzielony osobie fizycznej. Warunkiem jest również spłacenie kredytu wcześniej niż w przewidywanym terminie.

Jednak nawet pomimo spełnienia warunków do uzyskania zwrotu jego faktycznie odzyskanie wcale nie jest takie proste. Zdarza się, że instytucje finansowe odmawiają zwrotu prowizji, która przecież klientowi się należy, nawet jeśli chodzi o zwrot prowizji za konsolidacje kredytu. Niestety wraz z końcem kwietnia 2016 roku do Rzecznika Finansowego wpłynęło więcej niż 500 skarg w sprawie kredytów konsumenckich. Klienci skarżą się, że nie uzyskali zwrotu w uczciwej, proporcjonalnej kwocie lub nie uzyskali go w ogóle.

Co więc należy zrobić, aby bezpiecznie uzyskać zwrot prowizji bankowej? Najlepszy i najprostszy sposób do zgłoszenie się do specjalistów, którzy są wyspecjalizowani w odzyskiwaniu prowizji z kredytu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*