Jakie działania warto podjąć, zanim zdecyduje się na leasing samochodu?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Przedsiębiorcy decydujący się na wymianę auta firmowego na nowszy model samochodu, chętniej finansują auta, biorąc je w leasing niż płacąc gotówką albo biorąc tradycyjny kredyt w banku na samochód? Czym jest leasing? Czym jest leasing z rynkową wartością końcową? Czy leasing z rynkową wartością końcową jest korzystniejszy od tradycyjnego? Jakie korzyści mogą czerpać z wzięcia auta w leasing?  O tym poniżej.

Czym jest leasing?

Leasing polega na tym, że właściciel samochodu, którym jest firma leasingowa użycza pojazd w użytkowanie za ustaloną opłatą leasingową, czyli ratą leasingu. Dzięki temu przedsiębiorca zyskuje wydatek, który może zostać uwzględniony do kosztów uzyskania przychodu. Procedura leasingowa jest prostsza niż wzięcie kredytu, wymaga załatwienia mniejszej liczby formalności jak w przypadku kredytu. Nie  wymaga  też zapłacenia całej kwoty podczas kupna auta, tak jak wtedy gdy przedsiębiorca płaci gotówką, jednak zwykle przedsiębiorca musi zapłacić opłatę wstępną w momencie wzięcia auta w leasing.  Wzięcie auta w leasing nie ma też wpływu na zdolność kredytową. Pod koniec rat leasingu przedsiębiorca może wykupić auto za ustaloną kwotę. Czas trwania umowy leasingowej wynosi do 60 miesięcy.

Czym jest leasing z rynkową wartością końcową?

Leasing z rynkową wartością końcową jest nowym produktem bankowym – kredytem z niskimi ratami miesięcznymi. W porównaniu do tradycyjnej formy jest zdecydowanie korzystniejszy. VW użytkowe leasing polega na tym, że przez cały okres trwania umowy kredytowej, kredytobiorca spłaca niskie miesięczne raty. Może zdarzyć się tak, że raty będą dwa razy niższe niż przy tradycyjnej spłacie, ponieważ w ratach kredytobiorca reguluje tylko część ceny pojazdu, która odpowiada spodziewanej utracie wartości auta w trakcie kredytu.

Czym wyróżnia się leasing samochodów użytkowych?

Leasing takich pojazdów jak VW wyróżnia również możliwość wniesienia zerowego wkładu własnego, wybrania kilku okresów kredytowania od 24 miesięcy do 60 miesięcy, możliwość oddania auta z gwarantowaną wartością na umowie, możliwość podjęcia decyzji o zatrzymaniu albo zwrocie auta dopiero pod koniec umowy oraz finansowanie ubezpieczenia i pakietów serwisowych. Korzystając  z takich profesjonalnych usług, po zakończeniu umowy leasingowej kredytobiorca ma możliwość pozostawienia auta albo wymienienie go na nowe. Dzięki temu nie musi tracić czasu na odsprzedaż auta, jeśli chce wymienić samochód na nowy. Dodatkową korzyścią jest to, że serwis oraz naprawa auta wchodzą w ramy usług takich jak leasing aut użytkowych VW.

Co należy zrobić przed wzięciem auta w leasing?

Jeśli planuje się wziąć auto w leasing, warto dokładnie przeanalizować ofertę tradycyjnego leasingu oraz innych jej form. Ponieważ czerpanie z nowych produktów niż dotychczasowych, może okazać się zdecydowanie korzystniejsze. Skorzystanie dla przykładu z leasingu VW może okazać się, że jest on produktem, który zagwarantuje nam, że nie stracimy na tym pieniędzy wraz z utratą wartości auta. Produkt leasing z rynkową wartością końcową, jest produktem zdecydowanie bezpieczniejszym i kolejną możliwością finansowania kupna  samochodu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*