Jakie rozwiązania sprawią, że nasz dom stanie się bardziej ekologiczny?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Działki, które nie mają przyłącza kanalizacyjnego, potrzebują innego sposobu odprowadzania ścieków. Rozwiązaniem w tej kwestii jest zakup i montaż szamba z betonu lub ekologicznej przydomowej oczyszczalni ścieków. Drugie rozwiązanie jest godne uwagi i to z wielu powodów.

Przydomowa oczyszczalnia ścieków – ekologiczna inwestycja

Cechą charakterystyczną przydomowych oczyszczalni ścieków, takich jak te prezentowane pod adresem https://interprogress.pl/oferta/przydomowe-oczyszczalnie-sciekow/ekologiczne/ jest ich szczelność. Co prawda, nie należą do tanich produktów, ale korzyści płynące z ich użytkowania są bardzo duże. Sam proces działania takiej oczyszczalni polega na doprowadzeniu ścieków za pomocą rury kanalizacyjnej do osadnika gnilnego, gdzie następuje etap częściowego oczyszczania. Obecne tam bakterie w dużym stopniu utylizują zanieczyszczenia. Ale na tym proces się nie kończy. W następnej kolejności ma miejsce tak zwane doczyszczanie tlenowe. Polega to na tym, że pozostałe ścieki są odprowadzane do nitek drenażowych. Dochodzi w nich do całkowitego unieszkodliwienia ścieków. Tym sposobem wszelkie zanieczyszczenia zostają zneutralizowane, a pozostała po nich ciecz może swobodnie spłynąć do gruntu.

Ze względu na to, że zbiornik tej przydomowej oczyszczalni jest wyprodukowany w całości, nie posiada żadnych złączeń czy zgrzewów. To sprawia, że jest super szczelny. Natomiast trwałość materiału, z jakiego został wykonany, pozwala na używanie go przez wiele lat. Aby właściwie dobrać wielkość zbiornika, należy wziąć pod uwagę liczbę osób, zamieszkujących wspólnie pod jednym, dachem.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*