Jak klimatycznie urządzić domek w górek?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Urok górskiego krajobrazu zespolony jest z charakterystycznym, dla tego regionu geograficznego, stylem architektonicznym. Samo posiadanie domku na południu kraju wystarczy aby poczuć klimat miejsca. Jednak to nie wszystko. Wystrój, estetyka i styl wewnątrz jest równie istotny, aby poczuć tzw. ducha gór. 

Aranżacja – klika pomysłów 

Charakter klimatycznej górskiej chaty wiąże się z kilkoma niezbędnymi elementami. Tym co przede wszystkim wyraża styl regionu jest drewno oraz różnego rodzaju tkaniny dodające przytulnego wyrazu całości.. Nie może więc ich zabraknąć. Jeżeli motyw przewodni oparty będzie o wykorzystanie naturalnych dodatków, we własnych czterech kątach każdy poczuje się jak miejscowy, a domek z pewnością będzie urządzony klimatycznie.

Meble oraz dodatki powinny współgrać ze sobą, a tradycja i nowoczesność łączyć się dodając designerskiego sznytu. Pomyśleć można m.in. o stylowych i wygodnych fotelach, żyrandolach myśliwskich czy imitacjach skór owczych. Jako że w prawie każdym górskim domku znajduje się kominek, dobrane do niego akcesoria spójne z całością spełnią się zarówno funkcyjnie jak i dekoracyjnie. Lokalny charakter pomieszczeń wzmocnią drewniane dodatki. Od zasłon, przez oświetlenie, po zastawę kuchenną, wszystkie powinny łączyć się stylem, być z drewna bądź w naturalnych, neutralnych kolorach. Miłośnicy mebli mogą pokusić się nawet o znalezienie choćby jednego charakterystycznego dla górskiego regionu antyku, który stanie się najbardziej ozdobnym elementem domku.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*