Jak dobrać toner do drukarki laserowej?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Parametry techniczne

Drukarki laserowe są coraz chętniej wybierane zarówno przez firmy, jak i klientów indywidualnych. Urządzenia te wyróżniają się przede wszystkim niezawodnością oraz szybkością działania. O trwałości sprzętu bardzo często decyduje rodzaj stosowanych materiałów eksploatacyjnych. Wybór wysokiej jakości tonera pozwala na bezawaryjną pracę i wykonywanie tysięcy kopii.

Szukając odpowiedniego produktu, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na to, czy wymianie podlega sam toner, czy też jest on połączony z bębnem. Jeżeli urządzenie pozwala na wydruk w kolorze, trzeba sprawdzić, który kolor się skończył. Poszczególne kolory oznaczone są cyframi CMYK, gdzie C oznacza niebieski, M czerwony, Y żółty, a K czarny.

Przed zakupem warto również zwrócić uwagę na oznaczenia dotyczące wydajności. Najtańsze tonery pozwalają na wydruk około 1000 stron, najdroższe umożliwiają wydruk nawet 10000 stron.

Oryginały czy zamienniki

Wielu użytkowników drukarek laserowych zadaje sobie pytanie, czy lepiej korzystać z oryginalnych tonerów, czy też postawić na zamienniki. Oryginały są zwykle droższe, jednak kupując je można mieć pewność, że są dedykowane do danego urządzenia i korzystanie z nich nie wpłynie negatywnie na trwałość sprzętu. Te w dobrej jakości można znaleźć na https://www.magusz.com.pl/category/tonery-oryginalne-samsung. Na przykład toner zamiennik Samsung warto kupować w sprawdzonych miejscach, aby mieć pewność, że jest on dobrej jakości.

Rezygnując z oryginałów, należy pamiętać, by nie kupować najtańszych tonerów regenerowanych, które w skrajnych przypadkach mogą nawet doprowadzić do uszkodzenia drukarki. Lepszym rozwiązaniem jest zakup dobrej jakości zamiennika. Dobre zamienniki mogą osiągać wydajność porównywalną z oryginałami.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*