Jak cieszyć się pięknym, zdrowym uśmiechem?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Uśmiech potrafi dodać otuchy i rozweselić nawet w najtrudniejszych chwilach. Zatem, róbmy to jak najczęściej! Żeby jednak wykonywać tę czynność z prawdziwą przyjemnością, należy posiadać piękne, zdrowe i białe zęby – a do tego konieczna będzie ich odpowiednia pielęgnacja. O czym trzeba pamiętać przy codziennej higienie jamy ustnej?

Samo szczotkowanie nie wystarczy

Mycie zębów dwa razy dziennie to konieczność. Powinno trwać co najmniej dwie minuty, a istotny jest też dobór szczoteczki o właściwym poziomie twardości (dostosowanej do m.in. poziomu wrażliwości zębów i dziąseł). Pasta powinna z kolei zawierać fluor, który remineralizuje szkliwo, wzmacnia je oraz zapobiega rozwojowi próchnicy. Ważne jest także stosowanie nici dentystycznej, która znakomicie czyści przestrzenie międzyzębowe. Płyn do płukania jamy ustnej usunie zaś wszelkie bakterie, odświeży oddech i zapobiegnie odkładaniu się płytki nazębnej. Biel uśmiechu zależy w dużej mierze od diety: najlepiej wykluczyć z niej słodycze, ograniczyć kawę i używki, które powodują powstawanie przebarwień.

Zabiegi, które poprawią wygląd zębów

Kontrole stomatologiczne powinno wpisać się na stałe do swojego grafiku – przynajmniej raz w roku. Poza standardowym przeglądem, dobrze też decydować się na czynności higienizacyjne, takie jak piaskowanie, scaling i usuwanie kamienia. W razie posiadania jakichkolwiek ubytków, konieczne mogą być bardziej inwazyjne zabiegi.

Wybierając gabinet stomatologiczny dobrze jest zwrócić uwagę na to, jakim zapleczem technologicznym dysponuje: np. komputerowe znieczulenie znacząco redukuje ból. Takie rozwiązanie jest z powodzeniem stosowane np. w miejscu takim jak https://www.studio-usmiechu.com/. Można tam też skorzystać z oferty profesjonalnego wybielania zębów. A wtedy uśmiechanie się będzie sprawiało jeszcze więcej radości i satysfakcji.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*