Długa podróż z dzieckiem w aucie – jak ją umilić

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Podróżowanie z dzieckiem bywa sporym wyzwaniem, szczególnie wtedy, kiedy rodzic znajduje się za kierownicą. W takiej sytuacji trzeba dziecku zapewnić zajęcie, aby nawet krótka wyprawa, przebiegła bez problemów. Stosujemy różne rozwiązania: od muzyki, przez interaktywne zabawki, aż do tabletów umieszczanych na oparciu siedzenia, na których włączamy ulubione bajki. Wszystko po to, aby umilić podróż i zapewnić spokojne dotarcie do celu.

Każde rozwiązanie jest dobre, ale musi być dostosowane indywidualnie do charakteru i wieku pociechy. Uniwersalnym rozwiązaniem od zawsze były pluszaki. Pozwalają choć na chwilę odciągnąć uwagę dziecka od podróży.

Pluszowe przytulanie

Zabawki pluszowe wracają obecnie do łask. Kupujemy coraz więcej misiów, koników czy piesków, które przyjemne w dotyku zachęcają dziecko do zabawy. Warto więc, wybierając się w podróż, zabrać ze sobą maskotki. Pozwolą na różnorodność podczas nawet najdłuższej jazdy i interaktywną zabawę, jeśli któryś z rodziców będzie mógł zająć się pociechą.

Długotrwałe przebywanie w foteliku samochodowym powoduje dodatkowe zdenerwowanie u dziecka, musimy zatem odciągnąć jego uwagę od wszelkich niedogodności. Pluszaki sprawdzą się w tym względzie idealnie, inspirując do różnych aktywności.

Zbliżający się okres świąteczny to znakomita okazja do kupna wymarzonego prezentu dla dziecka. Warto więc pomyśleć odpowiednio wcześniej, a zabawki pluszowe będą wspaniałym rozwiązaniem, które znajdzie zastosowanie nie tylko w domu ale i w podróży.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*