W jaki sposób pomaga lekarz geriatra?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Lekarzy geriatrów jest „jak na lekarstwo” – brakuje ich nawet w dużych miastach. Ta niechętnie wybierana specjalizacja ma kluczowe znaczenie dla osób starszych, cierpiących na wiele uciążliwych i bolesnych schorzeń. Potocznie geriatrów określa się mianem lekarzy seniorów – wiele w tym prawdy.

Czym zajmuje się geriatra?

Geriatra to lekarz, który zajmuje się leczeniem, diagnostyką i rehabilitacją osób starszych. Jego wiedza musi być ogromna, ponieważ seniorzy cierpią na wiele przewlekłych schorzeń. Celem geriatrów jest polepszenie standardu życia seniorów, ale również wczesne wykrycie patologicznych procesów starzenia, np. demencji, osteoporozy, depresji starczej oraz wielu innych chorób. Wskazaniem do wizyty u geriatry jest współistnienie kilku chorób przewlekłych, które zmniejszają komfort życia i wymagają specjalistycznego leczenia.

Jak pomaga geriatra?

Geriatra może zapewniać leczenie ambulatoryjne, jak i stacjonarne w ośrodkach leczenia paliatywnego. Takie miejsce można znaleźć chociażby pod adresem https://geriamed.lublin.pl/. Bez względu na wybraną formę leczenia, zadaniem specjalisty jest poprawa jakości życia seniora – leczenie chorób lub łagodzenie ich objawów, zapewnienie odpowiedniej kondycji, równowagi emocjonalnej i psychicznej. Stała opieka geriatry pozwala na zachowanie świadomości i maksymalne opóźnienie patologicznych procesów starzenia, których nie zawsze można uniknąć. U osób starszych ważna jest również odpowiednia diagnostyka, którą może zlecić wyłącznie specjalista, mający szersze uprawnienia niż lekarz rodzinny.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*