Jak ustawić meble w małej kuchni?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kuchnia to pomieszczenie, które przede wszystkim ma być funkcjonalne. Często jest to miejsce spotkań i rozmów. Jak zatem najlepiej ustawić meble, dysponując niewielkim metrażem? Jeśli chcemy kupić solidne meble kuchenne Zduńska Wola to miejsce, gdzie możemy takie zamówić.

O czym należy pamiętać podczas projektu małej kuchni?

Najważniejsze jest dokładne sprawdzenie wymiarów pomieszczenia. Podejmując decyzję o wyborze mebli na pewno zastanawiasz się, czy będą to szafki wykonywane na wymiar, czy zakupione w sklepie. Zweryfikuj ile szafek gotowych i tych zaprojektowanych będziesz w stanie dopasować do wymiarów- w małej kuchni to szczególnie ważne. Pamiętaj o uwzględnieniu sprzętów w projekcie. Meble ustaw tak, aby zapewnić jak najlepszą ergonomię pracy.

Kluczowe jest rozmieszczenie blatu roboczego. Im dłuższy, nieprzerwany blat tym lepiej. W okolicy miejsca, w którym najczęściej będziesz stać przygotowując posiłki umieść szafki, w których będą schowane talerze, czy sztućce. Obok płyty zagospodaruj miejsce na garnki i sprzęt do gotowania. Najlepiej zaplanuj szafki, które będą sięgać do sufitu- zabezpieczysz wtedy odpowiednią ilość miejsca do przechowywania. 

Jak zatem ustawić meble w małej kuchni?

Nie ma na to uniwersalnego sposobu. Zadbaj o funkcjonalność i maksymalne wykorzystanie przestrzeni. Uwzględnij w projekcie szuflady i zabudowę do sufitu. Wybierz sprzęt zajmujący mniej miejsca- węższą zmywarkę, czy okap w zabudowie. Zadbaj o ergonomię – najczęściej używane szafki umieść w najwygodniejszym miejscu. Pomyśl o wewnętrznym wyposażeniu szafek- dodatkowych przegródkach, czy podwyższeniach. Wykorzystaj dostępną powierzchnię w 100%. Kto wie, może mała kuchnia nie okaże się wcale taka mała?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*