Transport spedycja – na czym polegają usługi spedycyjne

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Spedycja to nic innego jak szereg działań podejmowanych w celu sprawnej organizacji przewozu różnego rodzaju ładunków – na odległościach zarówno mniejszych, jak i większych. W jej ramach wyróżniamy m.in. transport krajowy, międzynarodowy, drogowy, morski, kolejowy, kontenerowy czy paletowy. Kluczowe zalety to przede wszystkim krótki czas dostawy towaru, wysoki poziom jego ochrony przed zniszczeniem i kradzieżą oraz minimum formalności po stronie klienta. W pełni profesjonalne usługi spedycyjne świadczy m.in. ta szczecińska firma: http://www.hartwig.szczecin.pl/.

Wymagana jest fachowa wiedza

Spedycja jest bardzo często mylona ze zwykłym transportem, a to spory błąd. Polega ona bowiem na kompleksowej organizacji całego procesu przewozu, począwszy od przyjęcia stosownego zlecenia od kontrahenta, a skończywszy na załatwieniu niezbędnych kwestii formalnych. Oto pozostałe istotne czynności podejmowane w zakresie spedycji:

-magazynowanie przyjętych towarów w specjalnej hali (w razie potrzeby),

-przygotowywanie listów przewozowych,

-załatwienie środków transportu idealnie przystosowanych do konkretnych ładunków (naczepy niskopodwoziowe, wagony kolejowe, kontenerowce, samoloty itp.),

-ubezpieczanie przesyłek i ich kontrolowanie pod kątem jakości zastosowanych zabezpieczeń,

-stałe kontaktowanie się z poszczególnymi przewoźnikami,

-realizowanie wymaganych zadań na granicy (odprawa celna),

-szybkie załadowywanie i rozładowywanie paczek.

Ze względu na to, że spedycja jest dziedziną interdyscyplinarną, to osoby pracujące w tej branży muszą doskonale orientować się w kwestiach związanych z geografią, obsługą nowoczesnych systemów komputerowych, motoryzacją czy przepisami prawa. Oczywiście przyda się też rzetelność, uczciwość i umiejętność funkcjonowania pod dużą presją czasu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*