Dlaczego warto pić kawę?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kawa jest jednym z najpopularniejszych napojów na całym świecie. Picie kawy to świetny sposób na rozpoczęcie dnia. Może zmniejszyć ryzyko niektórych chorób, a nawet pomóc ci żyć dłużej. Oto kilka powodów, dla których powinieneś pić kawę każdego dnia:

Kawa może zmniejszyć ryzyko rozwoju cukrzycy typu 2 

Badanie z 2008 roku opublikowane w American Journal of Clinical Nutrition wykazało, że picie czterech filiżanek kawy z kofeiną dziennie zmniejszyło ryzyko rozwoju cukrzycy typu 2 o 16%.

Kawa może obniżyć ryzyko chorób serca 

Badania wykazały, że picie kawy może obniżyć ryzyko wystąpienia niewydolności serca, udaru i choroby naczyniowej (problemy z przepływem krwi). Badania wskazują również, że picie co najmniej dwóch lub trzech filiżanek dziennie może zmniejszyć ryzyko ataku serca o 25%.

Kawa zmniejsza stan zapalny w organizmie i obniża poziom ciśnienia krwi u osób z nadciśnieniem (wysokim ciśnieniem krwi)

Przeciwutleniacze znajdujące się w kawie pomagają zwalczać wolne rodniki, które są niestabilnymi cząsteczkami, które przyczyniają się do stanów zapalnych w organizmie, powodując z czasem uszkodzenia komórek i tkanek.

Picie jednej filiżanki kawy dziennie zmniejsza ogólne ryzyko śmierci 

Nawet o 12%, jak wynika z badania opublikowanego w Annals of Internal Medicine w 2012 roku. Badanie wykazało również, że osoby, które piły dwie do trzech filiżanek dziennie miały o 18% niższe ryzyko niż osoby nie pijące kawy.

Jeśli chcesz skorzystać z jej zalet, to koniecznie sprawdź witrynę internetową: https://mkfresh.pl/kawy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*